Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Altı Trilyonluk Otopark

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 'Kentsel Dönüşüm' projesi kapsamında yenilenen Talimhane, 6 trilyon lira harcanmasına karşın bugün yapılm

Akşam
Altı Trilyonluk Otopark

b>İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 'Kentsel Dönüşüm' projesi kapsamında yenilenen Talimhane, 6 trilyon lira harcanmasına karşın bugün yapılma amacından saparak lüks bir otopark gibi kullanılıyor.

Çin'den getirilen granitlerle döşenen yollarına, sadece yayalar ve turist otobüsleri, itfaiye, ambulans ve temizlik araçlarının girebileceği açıklanan Talimhane'de dükkan kiraları da kısa sürede 7 milyar liraya kadar yükselmişti. Talimhane'yi sadece yayaların kullanabilmesi için sokak girişlerine uzaktan kumandayla hareket eden bariyerler konulmuş, vatandaşların güvenliği için görevlendirilen özel güvenlik görevlileri de sürekli caddede dolaşmaya başlamıştı. Aydınlatma yaya trafiğini aksatmaması için direkler yerine havadan verilmişti.

Bilet kesiyorlar

Ancak bölge, yapılan tüm çalışmalara rağmen tam olarak yayalaştırılamadı. Bir süre sonra sokaklara özel araçlar da park ettirilmeye başlandı. Bugün, otel bölgesindeki Lamartin, Topçu, Recep Paşa, Seyit Muhtar ve Aydede caddelerinde yayalar yerine arabalar geziyor. Cadde boyunca park yapılırken, güvenlik görevlileri de giriş-çıkış yapan araçlara otopark bileti veriyor. Ancak, konuyla ilgili görüştüğümüz Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ise otopark olayından haberleri olmadığını savunuyor.

Talimhane, geçen yılın haziran ayında havai fişek gösterisinin de yapıldığı görkemli bir törenle açılmıştı. Törende konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan 'Burası kongre vadisidir. Kangren olmuş bir bölgeyi ameliyat ettik. Burası Fransız sokaklarına benzeyecek' demişti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/alti-trilyonluk-otopark_23237.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!