Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

"Anadolu'daki İnşaat Sektörü Unutuldu"

Antalya Müteahhitler Derneği Başkanı Deniz Karataş, inşaat sektörünün beklentilerine dair açıklamalarda bulundu.

yapi.com.tr
"Anadolu'daki İnşaat Sektörü Unutuldu"

Hürriyet'te yer alan habere göre, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un Anadolu'da hizmet veren, inşaat ile ilgili dernek, birlik ve özellikle İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu ile yakından bilgi alışverişi yapılmadan ortaya konulacak çözüm önerilerinin, beklenen olumlu etkiyi yaratamayacağını belirtti.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un sektör dinamizmlerini mutlaka dinlemesi ve dikkate alması gerektiğini belirten Deniz Karataş, “Çevre ve Şehircilik Bakanımızın Anadolu'daki inşaat sektör temsilcileriyle bilgi alışverişi gerçekleştirmeden, sadece İstanbul ağırlıklı yaptığı toplantı, hem Anadolu'daki dernekler, hem de inşaat sektörü ile iç içe olan tüm çatı oluşumlarını üzdüğünü düşünmekteyiz. Sadece bir gruba göre kararların alındığı bu toplantı, inşaat sektörünün çözüm bekleyen konularına merhem olmayacağı, aksine sorunların daha da çok artmasına ve çözüm aranan kısımlarda tıkanmalara neden olacağı muhtemeldir" dedi.

Karataş, inşaat sektörünün yakın temasta olduğu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığının yeni dönemde sektöre ilgilerini yakından izlediklerini belirterek, "Ülke, millet ve sektör olarak etkilendiğimiz dövizde kur artışı sorununa karşı alınan önlemler elbette önemlidir ve önemsiyoruz. Ancak inşaat sektörünün çatı kuruluşu ve STK olarak bizler uzun yıllardan beri tüm Türkiye'yi kapsayan sektörel sorun ve taleplerin çözülmesini yüksek sesle duyurmaya, her platformda anlatmaya gayret gösterdik. Fakat aynı gayretin ilgili bakanlıklarca da gösterilmesini umuyoruz" diye konuştu.

Sektörün sadece konut satışından ibaret olmadığını aktaran Karataş, " Üç başlıkta kısaca Sektörün esas sorunu girdi maliyetleri, vergisel maliyetler, sektörel ve mesleki yasal düzenlemeler. En büyük beklentimiz, Anadolu'yu ve Türkiye inşaat sektörünü temsil eden ve kucaklayan tüm paydaşlar, yeni hükümet sisteminin ilgili bakanları tarafından dinlenmesi ile ortak aklı ortaya koyarak, çözüm önerilerinin en doğrusunu bulabilmektir. 4 milyona yakın insanı istihdam eden devasa sektörün sorunları için Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan ve Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum, biz müteahhitleri mutlaka dinlemeli ve dikkate almalıdır" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/anadoludaki-insaat-sektoru-unutuldu_167679.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü BTMSEAL Alfa Hibrit

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!