Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Anadolu’dan Gelip, İstanbul’da Toplu Alım Yapıyorlar!

Realty World Türkiye Koordinatörü Mustafa Baygan, gayrimenkulün yatırım aracı olarak cazibesini koruduğunu belirterek, “Vatandaşlar konuta yatırım yapıyor. Fiyatlar da bu nedenle düşmüyor” dedi. Diğer illerden bile İstanbul’a yoğun talep olduğunu ifade eden Baygan, Anadolu’dan toplu alım talepleri aldıklarını söyledi

yapi.com.tr
Anadolu’dan Gelip, İstanbul’da Toplu Alım Yapıyorlar!

Realty World Türkiye Koordinatörü Mustafa Baygan, son üç yılda ortalama yüzde 28 artan konut fiyatlarının sektörü adeta bir çekim merkezi haline getirdiğine vurgu yapan Baygan, “Ben İstanbul'da fiyatların düşüş gösterdiği bir bölge görmedim” dedi. Milliyet Gazetesi’nden Yavuz Karaman’ın haberine göre Baygan, yılın ilk üç ayında piyasanın geçen yıla göre çok az durgun olmasına rağmen mart ayında canlanmanın başladığını belirterek, “Konut alma iştahı devam ediyor. Türkiye'de gizli bir para var. Bu paralar da gayrimenkule akıyor” diye konuştu. Piyasada ciddi oranda stok birikmesinin bir dezavantaj yarattığına işaret eden Baygan, “Stoklar fazlalaşmış olabilir ama eline bir miktar para geçenler ya altın ya da konut alıyor. Bu durum böyle devam edecek” dedi.

Mustafa Baygan, mütekabiliyet yasasının değişmesinin ardından yabancı fonlardan da talep almaya başladıklarını vurgulayarak, “Yabancı yatırımlar henüz tam olarak Türkiye'deki piyasaya girmedi. Belli bir ölçekte talep alıyoruz ama ilerleyen dönemlerde satışlar daha da artacak. Şu anda bir süreç yaşanıyor” değerlendirmesini yaptı.

Beylikdüzü hareketli

Baygan, İstanbul'da ikinci el konut piyasasında en hareketli bölgenin Beylikdüzü olduğunu belirterek, şu bilgileri verdi:“Bu bölgede talep çok fazla. Metrobüs gidince oranın kaderi değişti. Ayrıca Bahçeşehir ve Kartal da talep gören bölgeler. Özellikle Kartal'ın geleceği parlak. Bölgedeki boş araziler cazibeyi artırıyor. Bölge dağınık gibi görünse de düzenli gelişiyor. Ataşehir de öne çıkan bölgelerden biri. Çekmeköy'de ise bir durgunluk var. Orda fiyatlar çok yüksek.”

Emlakçılık bitecek

Mustafa Baygan, sektöre yönelik değerlendirmelerinde, Türkiye'de konut, ticari emlak ve arsa alım satım işlemlerine yönelik talebin gün geçtikçe arttığına dikkat çekerek, “Sektörde müthiş bir potansiyel ve gelecek var ama iş ustaların elinde değil. Vatandaş gün geçtikçe kendisini daha iyi yönlendiren ve bilgilendiren markalı emlak danışmanlığı ofislerini tercih eder hale geliyor. Mahalle arasında amatörce yapılan emlakçılığın sonu geliyor” dedi.

Talep patlaması var

Emlak odalarına bağlı 20 bin emlakçı olmasına rağmen markalı emlak danışmanlığı zincirlerine bağlı olanların sayısının bini bile olmadığını belirten Baygan, bilinçli tüketici talepleriyle doğru orantılı olarak gün geçtikçe artan bu potansiyelin, kendilerine bağlı şekilde emlakçılık yapmak isteyen franchise başvurularını adeta patlattığını ifade etti.Franchise satışına yönelik günde 3-4 görüşme yaptıklarını dile getiren Baygan, “Bu büyüme hedefimizin ve sektöre yönelik öngörülerimizin ne kadar sağlıklı olduğunun göstergesi” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/anadoludan-gelip-istanbulda-toplu-alim-yapiyorlar-_106974.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!