Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ankara Gökçek’in Derebeyliği mi

TÜDEF Genel Başkanı Ali Çetin, mahkeme kararının ardından İstanbul Büyükşehir’in metrobüs zammını geri aldığına dikkat çekerek, ancak Gökçek’in benzer yargı kararlarına uymadığını belirtti.

Hürriyet Ankara
Ankara Gökçek’in Derebeyliği mi

TÜDEF Genel Başkanı Ali Çetin, mahkeme kararının ardından İstanbul Büyükşehir’in metrobüs zammını geri aldığına dikkat çekerek, ancak Gökçek’in benzer yargı kararlarına uymadığını belirtti.

1 kuruşluk indirim yaptı

Çetin yaptığı açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 1,5 TL den 2 TL’ye çıkardığı “fahiş” metrobüs zammının mahkeme tarafından durdurulmasının ardından, Başkan Topbaş’ın önce hukuk kararına yargıda itiraz ettiğini, ancak mahkemenin itirazı reddetmesinin ardından, karara uyduğunu hatırlattı. AKP’li Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu ulaşım zammına da Ankara 9. İdare Mahkemesi’nin “dur” dediğini hatırlatan Çetin şöyle devam etti: “Ancak Gökçek yargı kararına partidaşı Kadir Topbaş gibi uyacağına, hukuk tanımaz tavrını sürdürdü. Yargı kararına karşı adeta hukukla ve tüketicilerle dalga geçer gibi önce 1 kuruşluk indirim yaptı. Sonra da hukuktan ve tüketicilerden intikam alır gibi büyük bir kinle üstüne bir de yüzde 46 ile yüzde 95 oranlarına varan yeni zam yaptı.”

Yargı kararları Ankara’da geçmiyor mu

TÜDEF Genel Başkanı Ali Çetin, “Hukuk kararını hiçe sayan bu hukuk tanımaza karşı İçişleri Bakanlığı olayı görmemezlikten geldi. Şimdi tüketiciler olarak hükümete ve hükümetin başı Sayın Tayyip Recep Erdoğan’a, İçişleri Bakanına soruyoruz, Türkiye Cumhuriyetinin yargı kararları Ankara’da geçmiyor mu? Ankara başka bir Cumhuriyetin eyaleti mi? Ankara bir derebeylik mi?

Sebebini öğrenmek istiyoruz

Ankara Büyükşehir Belediye Bakanı İ. Melih Gökçek bir derebeyi mi? Türkiye Cumhuriyeti hukuku Ankara sınırları içerisinde ne zaman geçerli olacak ? Sayın Başbakan hak arayan TEKEL işçilerine gösterdiği tavrın benzerini haksızlıklar kenti, tüccar belediyecilik şampiyonu Ankara BüyükŞehir Belediyesine ne zaman gösterecek? Yetkililerin elini kolunu bağlayan sebebi öğrenmek istiyoruz.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/ankara-gokcekin-derebeyligi-mi_76535.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!