Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ankara-İstanbul Sürat Demiryoluna Çinliler Talip

Ulaştırma Bakanlığı ile TCDD, 'Ayaş Tüneli ile Ankara-İstanbul Sürat Demiryolu Projesi'nin hayata geçmesi için hummalı bir çalışma başlattı. 34 yıldır hayata geçirilemeyen ve yaklaşık 1 milyar lira harcandıktan sonra projenin 'uygulanabilir' olmadığı gerekçesiyle yarım bırakılan Sürat Demiryolu Projesi'ne Çinliler talip oldu.

Zaman Gazetesi
Ankara-İstanbul Sürat Demiryoluna Çinliler Talip

Ulaştırma Bakanlığı ile TCDD, 'Ayaş Tüneli ile Ankara-İstanbul Sürat Demiryolu Projesi'nin hayata geçmesi için hummalı bir çalışma başlattı. 34 yıldır hayata geçirilemeyen ve yaklaşık 1 milyar lira harcandıktan sonra projenin 'uygulanabilir' olmadığı gerekçesiyle yarım bırakılan Sürat Demiryolu Projesi'ne Çinliler talip oldu. Çinli ve TCDD yetkilileri, hat üzerinde yaptıkları ön çalışmayı tamamladı. Çalışmaya göre, hat 350 kilometre hıza uygun şekilde inşa edilebilecek.

Proje için Devlet Demiryolları, Çinliler ile işbirliğine giderek detayları Çinli uzmanlarla birlikte incelemeye aldı. Bir yandan da ayrıntılı yer etüdü ve teknik çalışmalar başlatıldı. Çinli ve TCDD yetkililerince saha ve proje üzerinde yapılan ilk incelemeye göre, hattın saatte 350 kilometreye uygun inşa edilebileceği ortaya kondu. Ancak, teknik yönden çalışma halen neticelenmiş değil. Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri, hat üzerinde yapılması düşünülen 350 kilometrelik süratin yolun her noktasında söz konusu olmayacağını belirtiyor. Yetkililer, Çinlilerin bu projeyi başarması ve hayata geçmesi halinde Ankara'nın da İstanbul'un bir ilçesi gibi olacağına vurgu yaparak, "Bir yolcu, Ankara'dan İstanbul'a, 1 saatten biraz fazla bir zaman içinde ulaşabilecek." dedi.

ETİKETLER: proje ulaşım
http://www.yapi.com.tr/haberler/ankara-istanbul-surat-demiryoluna-cinliler-talip_85414.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!