Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

''Ankara Kültür Merkezi'nden Yakında Yeni Bir Yasa İmkanıyla Kurtulacağız''

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ankara Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Ankara Ticaret Odası tarafından, 8 Haziran-1 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek olan ''Ankara Alışveriş Festivali''nin basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, '' Bizim 1980 yılında

yapi.com.tr / AA
''Ankara Kültür Merkezi'nden Yakında Yeni Bir Yasa İmkanıyla Kurtulacağız''

Foto: Ecvet Atık (AA)

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ankara Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Ankara Ticaret Odası tarafından, 8 Haziran-1 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek olan ''Ankara Alışveriş Festivali''nin basın toplantısı Ankara Ticaret Odası Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. Toplantıya TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, ATO Başkanı Salih Bezci ve festivali destekleyen kuruluşların temsilcileri katıldı.

Kültür ve Turizm Bakanı Günay yaptığı konuşmada, Ankara'nın Türkiye'de ve bölgesinde çekim merkezi olması konusunda fikir alışverişinde bulunduklarını ve geçen yıl İstanbul'da güzel sonuçlar alınan alışveriş bayramının Ankara'da da yapılması için karar verdiklerini söyledi. Bu kararı bugün kamuoyu ile paylaştıklarını anlatan Günay, Türkiye'nin dünya turizmi içerisindeki yerine değindi.

Turizmde başarılı rakamlara ulaşıldığını dile getiren Günay, ''Ankara son yıllarda Türkiye'nin hızla gelişen yaşanabilir kentlerinden oldu. Ayrıca bizim de uzun bir süre farkında olmadığımız bir tarihi yeniden fark etmeye başladık. Böyle bir kentin gelişen bir Türkiye'nin gelişen bir başkentinin Türkiye turizmi bu kadar ileri giderken henüz 500 bin rakamının altında bir yerlerde olması, bu rakamlarda olması kabul edilemez bir durum. Üstelik yakın çevresinde Kapadokya olan, yakın çevresinde Hattuşa varken'' dedi.

''AKM için masraf yapmıyorum''

Ankara'da fuar alanlarını çok önemsediğini ifade eden Günay, şöyle konuştu:

''Çünkü fuar konusunda Ankara'da ciddi bir sıkıntı var. Bizim 1980 yılında Kenen paşanın aklıyla yapılmış AKM (Ankara Kültür Merkezi) denilen bir ucube yapımız var. Ondan inşallah yakında bir yeni yasa imkanıyla kurtulacağız. O yapı ne çevresiyle, ne donanımıyla, ne kullanım alanlarıyla ihtiyacımıza cevap vermiyor. Ben bir masraf yapmıyorum oraya, kaldırılması gerektiği için. Bugünkü haliyle gerçekten hepimizi derin üzüntüye sevk ediyor.

Fuar alanı bizi bundan kurtaracak. Bunu çok önemsiyorum. Ankara içerisinde fuar yapmak isteyenlerin medeni bir mekana sahip olmasını sağlayacak Büyükşehir Belediyemiz bunu heyecanla bekliyorum.''

ETİKETLER: kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/ankara-kultur-merkezinden-yakinda-yeni-bir-yasa-imkaniyla-kurtulacagiz-_91152.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!