Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Ankara’da Asbestli Boruların Değişimi için İlk Adım Atıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, başta Polatlı suyu ve Tatlar Arıtma Tesisleri olmak üzere, Ankara’nın su problemini çözmek için harekete geçmeye hazırlanıyor.

yapi.com.tr
Ankara’da Asbestli Boruların Değişimi için İlk Adım Atıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, başta Polatlı suyu ve Tatlar Arıtma Tesisleri olmak üzere, Ankara’nın su problemini çözmek için harekete geçmeye hazırlanıyor.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre; Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatı ile 70 kilometrelik Polatlı hattının 30 yılı aşkın süredir yenilenmediği için eskiyen ve sürekli arızalanarak patlayan, bir kısmı ise asbestli olan boru hatlarının yenilenmesi için ilk adım atılıyor. Belediye Meclisi’ndeki engelleme ve zorlaştırma çabalarına karşın Mansur Yavaş’ın acil olarak nitelendirdiği “Polatlı’ya yeni ve kaliteli su verilmesi” için ihaleye çıkacağı öğrenildi.

Buna göre, Polatlı’ya Gerede’den gelen suyu ulaştıracak hatların yenilenmesi için üç etaptan oluşacak olan projenin Temelli - Polatlı arasını kapsayan bölümünün proje ihalesi daha önce yapılmıştı.

 

 

Son yapılan Büyükşehir Belediye Meclisi’nin ardından Yavaş’ın bürokratlarına “Toplum sağlığından önemli hiçbir şey yok. Ben vatandaşıma asbestli borudan su içiremem. Herkes er ya da geç doğru yolu görüp üzerine düşeni yapmak zorundadır.” demişti.

Acil kredi talebi ertelenmişti
AKP ve MHP’li üyelerin “engellemedik, erteledik” söylemlerine rağmen, Polatlı su hatlarının ve arıtma tesisinin yenilenmesi için gerekli olan kredi talebi 2019 yılında Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’ne gelmiş, Plan ve Bütçe Komisyonu’nda uygun görülmesine karşın komisyonda yer alan ve çoğunlukta olan AKP ve MHP’li Meclis üyelerinin oylarıyla reddedilmişti.

Son Meclis’te ise acil kredi talebi yine ertelenmişti. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarihinde ilk kez bir kredi talebinde, yapılacak işin metrajı ve keşfi istenmiş, Belediye Başkan Mansur Yavaş bu durumu “ipe un sermek” olarak tarif etmişti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ankarada-asbestli-borularin-degisimi-icin-ilk-adim-atildi_179931.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!