Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Ankara’nın Çılgın Projelerine yapi.com.tr Okuyucularının Yorumu

Geçtiğimiz ay yapi.com.tr’de yayınlanan “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tarafından ortaya atılan vizyon projelerinden en çok hangisinin uygulanmasını tercih edersiniz?” anketi sonuçlandı.

yapi.com.tr
Ankara’nın Çılgın Projelerine yapi.com.tr Okuyucularının Yorumu

STRONG>www.yapi.com.tr’nin okuyucuları arasında düzenlediği ve geçtiğimiz Mart ayı içerisinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in 'Seğmenli Saat Kuleleri' fikri ile gündeme gelen başkentin çılgın projeleri ile ilgili ankete toplam 277 kişi katıldı.

05 Mart - 26 Mart 2012 tarihleri arasında www.yapi.com.tr’de oylamaya açık olan “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tarafından ortaya atılan vizyon projelerinden en çok hangisinin uygulanmasını tercih edersiniz?” anketine toplam 277 kişi katıldı.

Ankete katılan okuyucuların yüzde 10’u “kongre ve üniversite merkezi projesi”ni desteklerken, yüzde 13’ü “Ankara’yı tıbbın merkezi haline getirecek proje”ye destek verdi; “Fuar alanı içerisine kurulacak olan film platosu projesi” ile “Ankara'yı, saat kulelerinin dünyada en çok bulunduğu kent haline getirecek olan proje” yüzde 3’lük oranlarla anketin en az tercih edilen “çılgın proje”leri oldular. “Ankara'nın 5 girişine Selçuklu mimarisiyle 5 kapı yapılmasını içeren proje” yüzde 4’lük düşük bir oran ile çok tercih edilmeyen projeler arasında yerini aldı. “Ortadoğu’nun en büyük hayvanat bahçesi projesi”nden yana oy kullanan okuyucular yüzde 5’lik bir dilimi oluşturdu. Okuyucuların yüzde 13’ü bütün projelerin uygulanması yönünde olumlu oy kullanırken okuyucuların yarısı hiçbir projenin uygulanmaması yönünde oy kullandı.

Ankete gelen okuyucu yorumları arasında en dikkat çeken konu “kent içi ulaşım projeleri” oldu, ankete yorum yapan www.yapi.com.tr okuyucularının büyük bir kısmı metro projelerinin hızla uygulanmasının büyük bir öncelik olması gerektiğini vurguladı. 

ETİKETLER: kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/ankaranin-cilgin-projelerine-yapi-com-tr-okuyucularinin-yorumu_91469.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!