Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Antalya Gelişsin diye Arsaları Satışa Çıkarıldı

Antalya Defterdarı Hidayet Mat, şehir yüzölçümünün üçte birinin Hazine adına tapulu olduğunu belirterek, “Arazileri ekonomiye kazandırmak ve gelişebilmek için bunların bir kısmını satışa çıkarıyoruz” dedi. Bu yöndeki adımlardan biri olarak 17 Mayıs 2010’da gerçekleştirecekleri arsa satışına dikkat çeken Mat, pazartesi günü 44 bin 435 metrekare

Milliyet Gazetesi
Antalya Gelişsin diye Arsaları Satışa Çıkarıldı

Antalya Defterdarı Hidayet Mat, şehir yüzölçümünün üçte birinin Hazine adına tapulu olduğunu belirterek, “Arazileri ekonomiye kazandırmak ve gelişebilmek için bunların bir kısmını satışa çıkarıyoruz” dedi. Bu yöndeki adımlardan biri olarak 17 Mayıs 2010’da gerçekleştirecekleri arsa satışına dikkat çeken Mat, pazartesi günü 44 bin 435 metrekare büyüklüğünde, 10 milyon 732 bin TL değerinde altı Hazine parselini satacaklarını açıkladı. Mat, bu arsaların Döşemealtı, Sütçüler, Keşirler, Güzeloba ve Yüksekalan’da olduğunu söyledi.

Şehirde özellikle Döşemealtı Yeşilbayır’da bulunan 23 bin 244 metrekarelik ve içinde AVM ile hastane projelerinin geliştirilebileceği arsanın dikkat çektiğini belirten Mat, arsa için belirlenen tahmini bedelin 6 milyon 300 bin TL olduğunu ifade etti.

Satışa çıkarılanlar arasında bir diğer dikkat çekici arsa olarakYüksekalan Mahallesi’ndeki 16 bin 588 metrekare büyüklükteki ticaret alanı arsasını gösteren Mat, Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ait bu arsa için  42 milyon TL tahmini bedel ve 1 milyon 260 bin TL’de geçici teminat belirlendiğini açıkladı. Mat, ayrıca Sütçüler, Keşirler ve Güzeloba mahallelerinde konut yapımına uygun toplam 1.572 metrekare büyüklüğündeki 232 bin 206 TL’lik  dört arsayı da satışa çıkaracaklarını belirtti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/antalya-gelissin-diye-arsalari-satisa-cikarildi_79392.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!