Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

AOÇ'ye 150 Milyon Dolar

Gökçek, AOÇ arazilerinin belirli amaçlarla Anakent Belediyesi'ne tahsis edilmesiyle ilgili olarak basın toplantısı düzenledi. Çalışmalara hızla başlanacağını kaydeden Gökçek, ulaşım sıkıntısı olan bölgelerde alt ve üst geçitlerin kısa sürede yapılacağını belirtti.

Cumhuriyet Gazetesinkara Anakent Belediyesi Başkanı Melih Gökçek, Atatürk Orman Çiftliği'ndeki (AOÇ) çalışmalara hızla başlanacağını söyledi. Gökçek, AOÇ arazilerinin belirli amaçlarla Anakent Belediyesi'ne tahsis edilmesiyle ilgili olarak basın toplantısı düzenledi. Çalışmalara hızla başlanacağını kaydeden Gökçek, ulaşım sıkıntısı olan bölgelerde alt ve üst geçitlerin kısa sürede yapılacağını belirtti. Gökçek, 4 milyon 200 bin metrekarelik arazi üzerine de safari park yapacaklarını söyledi. Safari parkta 10 bin hayvanın yer almasının planlandığını dile getiren Gökçek, şunları kaydetti:

''Safari park, 2008'de bitirilecek ve Ankara'nın en önemli cazibe merkezlerinden biri olacak. Ziyaretçiler, 500 golf aracıyla geniş mekânlarda yaşayan yaban hayvanlarını cam arkasından görebilecek. Buraya yapılacak harcamayı henüz kestiremiyorum, ama daha önce 100 milyon dolar harcanmasını düşünmüştük, ama şimdi 150 milyon dolar harcanarak bitirilmesini öngörüyoruz. Bu harcamalar için kendi özkaynaklarımızı kullanacağız.''

Gökçek, devri öngören yasanın yürürlüğe girmesiyle metro hattının AOÇ arazisinden geçmesi konusundaki engelin ortadan kalkacağını da sözlerine ekledi.

Gökçek, bir gazetecinin sorusu üzerine, benzine yapılan son zamların ardından toplu taşıma ücretlerinin arttırılmasının ''elzem'' olduğunu söyledi. Gökçek 2007'nin ortasına kadar doğalgaz hizmetlerinin de özelleştirileceğini ifade etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/aocye-150-milyon-dolar_46917.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!