Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Baykal'la Görüşen Gökçek AOÇ'ta Geri Adım Attı

Baykal'la görüşen Gökçek AOÇ'ta geri adım attı

Radikal GazetesiHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisinin Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne devrini öngeren yasa tasarısı konusunda Başkan Melih Gökçek'e geri adım attırdı. Baykal, Gökçek'ten 'mecvut teklifin geri çekilmesi ve uzlaşmayla yeni bir teklif hazırlanması' sözü aldı.

Baykal, dün TBMM'de Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'i kabul etti. Görüşmede Baykal, mevcut yasa teklifiyle ilgili olarak şunları söyledi: "AOÇ'ta yüzde 5 imar hakkı istiyorsunuz. Üstelik bu hak sadece yüzey alanını kapsıyor. Biz hiçbir gerekçeyle çiftliğin imara açılmasını kabul etmiyoruz. Devir olasılığını da hiç düşünmeyin. Ancak, yeni bir düzenlemeyle belediyenin tanzim hakkını alması söz konusu olabilir."

Baykal, hayvanat bahçesi ve safari alanları gibi yapılaşma gerektirmeyen düzenlemeleriyse olumlu bulduğunu belirterek, "Arzumuz AOÇ'un Atatürk'ün mirası olduğu duygusuyla ve ona layık bir şekilde değerlendirilmesidir" dedi. Yasa teklifinin bu haliyle kabul edilir olmadığını belirten Baykal, yeni bir çalışma grubu oluşturulması ve yeni bir kanun teklifi hazırlanması talebini dile getirdi.

Gökçek ise bu teklife sıcak baktığını belirterek, "Bu önerinizi teklifin sahibi AKP Grup Başkanvekili Salih Kapusuz'la partinin diğer organlarına ileteceğim. Kendi adıma teklifinizi kabul ediyorum" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/baykalla-gorusen-gokcek-aocta-geri-adim-atti_45749.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!