Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Araplar Kağıthane’de Konut Alıyor!

Vera Grup tarafından Kağıthane’de inşa edilen Vera Residence projesine Araplar yoğun ilgi gösteriyor.

yapi.com.tr
Araplar Kağıthane’de Konut Alıyor!

Vera Residence, neo klasik mimarisi ve kullanışlı daire tipleriyle yoğun ilgi görüyor. 1+1 ve 1+0 daire tiplerinin ağırlıkta olduğu proje Vera Grup tarafından hayata geçiriliyor. Vera Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yılmaz; “ Yaşam şekilleri, tüm dünyada olduğu gibi Istanbul'da da değişiyor. Eskiden 3+1 dairelerden küçük dairelere talep çok zayıfken, son yıllarda ailelerin küçülmesi, çiftlerin geç evlenmeleri, evin dışında daha çok zaman geçirmeleri gibi faktörlerden dolayı 1+1 ve 1+0 gibi dairelere yoğun talep gelmeye başladı. Bu tip daireler daha çok şehrin merkezinde inşa edilen projelerde daha revaçta, İstanbul'un coğrafi yapısından dolayı Ataşehir ve Büyükdere Caddesi aksında özellikle daha çok talep görüyor. Bu bölgelerde arzın azlığından dolayı fiyatlar hedef kitlenin satın alma bütçelerinin üzerine çıkınca, yakındaki bölgelerde yer alan projelere her geçen gün talep artıyor. Kağıthane, Osmanlı imparatorluğu döneminde şehrin mesire yeri fonksiyonunu üstlenirken erken cumhuriyet döneminde üretim üssü olarak kullanıldı. En son yapılan imar planında ise Teknopark, ofis, residans ve konut alanı olarak belirlendi. Arsa ihtiyacı dinmeyen İstanbul şehri için bu iyi bir fırsat oldu. Şehrin merkezinde yer alan ve tarihsel önemi de olan bu bölgede her geçen gün yeni projeler duyurulmaya başladı. Vera Residence da bunlardan biri, fakat farklı bir yaklaşımla çevre projelerden kendini ayrıştırıyor" dedi.

Araplar üst katları istiyor

Projenin satış ve pazarlamasını üstlenen Kronos Gayrimenkul firmasının yönetici ortağı Samim Hatipoğlu, 1+0 tip dairelerin 195.000 TL, 1+1 dairelerin ise 285.000 TL’den başladığını belirtirken, Vera Residence projesinde sınırlı sayıda olan dairelere Arap yatırımcılardan da yoğun ilgi olduğunu belirtti. Hatipoğlu, Arapların daha çok üst katta yer alan Penthouse tipi büyük dairelerden aldıklarının altını çizdi.

Kağıthane’de yola devam

Vera Residence projesine gelen talepten memnun olduğunu belirten Yılmaz; “Kağıthane’nin en hızlı gelişen noktasında inşasına devam ettiğimiz Vera Residence projemizle yoğun bir ilgi gördük. Bölgenin geleceğine ve yatırım potansiyeline inancım tam. Bu nedenle yine aynı bölgede iki proje daha hayata geçireceğiz" dedi.

 

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/araplar-kagithanede-konut-aliyor-_107391.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!