Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İnşaat Sektörüne 1 Milyar Dolarlık Yatırım Yapacaklar!

Araplar 11 ayda yaklaşık 400 milyon dolarlık gayrimenkul satın aldı.

yapi.com.tr
İnşaat Sektörüne 1 Milyar Dolarlık Yatırım Yapacaklar!

Yabancıların mülk edinmesini kolaylaştıran Mütekabiliyet Yasası’nın çıkmasının ardından, Arap yatırımcılar 11 ayda Türkiye’de yaklaşık 400 milyon dolarlık gayrimenkul yatırımı yaptı.

Kuveyt’te düzenlenen gayrimenkul fuarına katılan ENYAP İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Mavuzer, yasanın inşaat sektörünü canlandırdığını söyleyerek, Arap yatırımcıların kısa sürede Türkiye’de 1500’ün üzerinde ev ve arsa aldığını açıkladı. Fuarda üç gün içinde 26 daire sattıklarını anlatan Mavuzer, “Özellikle Suudi Arabistan vatandaşları İstanbul’u tercih ediyor. Büyük, gösterişli ve mimari açıdan modern binalarda oturmak istiyorlar. Fuar öncesi yaptığımız araştırmalar üzerine iki projemizin Arap yatırımcılar için uygun olduğunu düşündük. Birkaç gün içinde rakamın 50’ye ulaşmasını bekliyoruz” dedi.

Mavuzer, ülke ekonomisinin istikrarlı gelişimiyle yabancı yatırımcılarının inşaat sektörüne güveninin olumlu yönde arttığını belirterek şöyle konuştu:

“Suudi ve Kuveytli yatırımcıların yıl sonuna kadar Türkiye’de inşaat sektörüne 1 milyar dolarlık yatırım yapması öngörülüyor. Bu rakam, inşaat şirketlerinin Araplara sunduğu alternatif proje ve fiyatlarla daha da artabilir. Katıldığımız fuarda şunu çok iyi gördük, Arap halkı Türkiye’yi seviyor ve bu ülkede mülk sahibi olmak istiyorlar.”

ETİKETLER: inşaat Kuveyt
http://www.yapi.com.tr/haberler/insaat-sektorune-1-milyar-dolarlik-yatirim-yapacaklar_108408.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!