Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Arap Yatırımcıların Gözü Finans Merkezi’nde

Ataşehir’de inşa edilen İstanbul Uluslararası Finans Merkezi, Türk-Arap Ekonomi Forumu için ülkemize gelen yabancı yatırımcıların ilgi odağı oldu.

yapi.com.tr
Arap Yatırımcıların Gözü Finans Merkezi’nde

İstanbul’u dünyanın en önemli finans merkezlerinden birisi haline getirecek olan İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’nin inşaat çalışmaları hızla devam ederken proje uluslararası çevreler tarafından da yoğun ilgi görmeye devam ediyor. İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’nin son ziyaretçileri Türk Arap Forumu kapsamında İstanbul’da bulunan Arap yatırımcılar oldu.

İstanbul’un finans merkezi olması için her şey hazır

Arap yatırımcıların ziyareti hakkında görüşlerini dile getiren Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, İstanbul Uluslararası Finans Merkezi uluslararası çevrelerden yoğun ilgi görmeyi sürdürüyor. Daha önce katıldığımız fuarlar, açtığımız yurtdışı temsilcilikleri ve uluslararası finans çevrelerinin projeye yaptıkları ziyaretlerde bu ilgiyi yakından gördük. Bugün de Türk Arap Forumu kapsamında ülkemizde bulunan Arap yatırımcılara projeyi yerinde gösterme ve anlatma fırsatımız oldu. Misafirlerimizin dünyanın yeni finans merkezi İstanbul’da olmaya çok istekli olduklarını görüyoruz. İstanbul bugün Londra ve Paris’ten sonra Avrupa’nın 3. büyük turist destinasyonu ve dünyanın 93 ülkesine direkt uçuşu olan ender şehirlerden birisi. Bununla birlikte dünyanın en eski bankası olan Kapalıçarşı da İstanbul’da bulunuyor. Bugün İstanbul Uluslararası Finans Merkezi ile İstanbul, böyle önemli bir mirasın üzerinde yeniden bir dünya başkenti olarak yükseliyor. Bu nedenle uluslarası pek çok yatırımcının dikkatini çekiyor” dedi.

200 milyon dolarlık yatırım enstrümanı ihraç edeceğiz

Aktif Bank Genel Müdürü Dr. Önder Halisdemir, finansmanını sağladığı projenin, yatırımcılardan büyük ilgi gördüğünü belirtti. Halisdemir, İstanbul Finans Merkezi’nin önemini açıklarken, “Küresel çapta önem arz eden finans merkezlerinde yakın dönemdeki gelişmeler gösteriyor ki, finans merkezlerinde yaratılan katma değerlere ilişkin farkındalık artarak devam etmekte. Zira bu merkezler, yatırımlara, inovasyona ve dolayısıyla büyümeye kanalize olmakta. Güçlü bir finans merkezi küresel, bölgesel, niş veya yerli ayırt etmeden küresel finans topluluğunu ekonominin tabanına yaymaktadır” şeklinde konuştu.

Bu projede Aktif Bank’ın rolüne değinen Dr. Halisdemir şöyle dedi: “Türkiye’nin en büyük yatırım bankalarından olan ve birçok kurum tarafından en yenilikçi banka seçilen Bankamız, bu projede 3 yeni enstrüman kullanarak İstanbul Finans Merkezi’nin inşasına yakışır yatırım enstrümanı çeşitliliğini sağlıyor. Öncüsü olduğumuz yatırım araçları ile 2009 yılından bu yana 4 milyar dolarlık yatırım enstrümanını yatırımcılarla buluşturan Banka’mız, İstanbul finans Merkezi projesinin finansmanı için geliştirdiğimizi murabaha sukuk, gayrimenkul sertifikası ve varlığa dayalı menkul kıymet araçları ile 200 milyon dolarlık  yatırım enstrümanı ihraç edeceğiz. İstanbul’un bu projeyle finansın da merkezi olacağını, artık bir yerden bir yere geçmeyi sağlayacak bir araç değil, bir destinasyon, varış noktası haline geleceğini söyledi. Halisdemir sözlerini “ Ülkelerin çıpa şehirleri bulundukları ülkeleri dönüştürürler. İstanbul Finans Merkezi projesinin hayata geçmesiyle beraber, medeniyetin ve varlığın dönüştürücü etkisi hayatın her alanında daha fazla görülecek. diye tamamladı.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/arap-yatirimcilarin-gozu-finans-merkezinde_106942.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!