Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER Turgut Kabaca

Polat Holding İştiraki AP...

Arazisini İşgal Edenler İçin Ev Yapacak

Polat Holding, İstanbul Hacıhüsrev’deki arsasına otel yapmaya karar verdi. Ancak arsa, gecekondularla dolu. Adnan Polat, “Arazi kentsel dönüşüme girdi ancak kimse bize beddua etsin istemeyiz. Orada oturanlar gecekondu sahiplerini mağdur etmeyeceğiz, onlar için ev yapacağız, varsın az para kazanalım” dedi

yapi.com.tr
Arazisini İşgal Edenler İçin Ev Yapacak

Polat Holding Yönetim Kurulu Üyesi Adnan Polat, İstanbul Hacıhüsrev’deki arsalarına yeni bir otel yapacaklarını söyledi. Akşam Gazetesi’nin haberine göre İstanbul’da Yeşilköy ve Balmumcu’daki Polat Renaissance otellerinden çok memnun olduklarını söyleyen Polat şöyle devam etti: İstanbul, artık bir ülke oldu, kentin yeni otellere ihtiyacı var. Kasımpaşa’daki arazimizi de otele dönüştürmeye karar verdik. Arazi üzerindeki çalışmalarımız sürüyor. Tam kararı vermedik ama yeni otel de Renaissance zincirine dahil olacak. Polat Holding’in yatırım yaptığı alanlardan biri de yenilenebilir enerji. Türkiye’nin ilk rüzgar santralı yatırımcılarından olan Adnan Polat, son dönemdeki gelişmelerden rahatsız. Nükleer santrallara verilen enerji bedellerinin yüksek olduğunu belirten Polat, “Nükleere ilgiyi artırmak için yüksek fiyat vermeleri anlaşılabilir ancak rüzgar, hidro gibi yenilenebilir enerji kaynaklarına verilen kwh başı ücretler çok düşük kalıyor. Bu rakamlar devam ettiği sürece yatırımlar artmaz. Toplam enerji içindeki yenilenebilir kaynakların payı da hedefe ulaşamaz ” dedi. Polat, Türkiye’nin rüzgar potansiyeli kullanıldığında 6 milyar dolarlık enerji tasarrufu sağlamanın mümkün olduğuna vurgu yaptı.

Yabancılara anlatamıyoruz

Polat,  bu kaynağa karşın kamunun hala nükleer ya da kömüre öncelik verdiğine vurgu yaparak “Artık enerjide yabancı yatırımcı da yok. Rüzgara bakalım yabancı ortağı olan Sabancı ve Polat Enerji dışında kimseyi göremiyoruz. Zaten bu politikayı kendi ortağıma da anlatamıyorum, diğer yabancılara da” dedi.

Santralları satabilirim

Sektörde bir süre önce Polat Enerji’nin santrallarını satacağı konuşuluyordu. Polat “Bir kısmını satabiliriz de alabiliriz de... Ancak sektörden çıkma gibi bir niyetimiz asla yok” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/arazisini-isgal-edenler-icin-ev-yapacak-_108997.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!