Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Arçelik A.Ş ve UNDP'den Çevre için İşbirliği

Arçelik ile özel sektör ve kalkınma alanında stratejiler geliştiren, çevre ve sürdürülebilir kalkınma konularında projeler üreten Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye, çevreye yönelik projelere imza atmak üzere işbirliklerini açıkladı.

yapi.com.tr / AA
Arçelik A.Ş ve UNDP'den Çevre için İşbirliği

Arçelik ile özel sektör ve kalkınma alanında stratejiler geliştiren, çevre ve sürdürülebilir kalkınma konularında projeler üreten Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye, çevreye yönelik projelere imza atmak üzere işbirliklerini açıkladı. Dün (12 Ocak Perşembe) başlayan 3. Ulusal Enerji verimliliği Forumu ve Fuarı'nda bir araya gelen Arçelik AŞ Genel Müdürü Levent Çakıroğlu ve UNDP Çevre ve Sürdürülebilir Kalkınma Programı Yöneticisi Dr. Katalin Zaim, Arçelik AŞ standını birlikte gezdi.

Arçelik AŞ Genel Müdürü Levent Çakıroğlu, Arçelik'in kendi teknolojisiyle geliştirdiği ve ürettiği, yüksek enerji verimliliğine sahip ürünlerle farklı ülkelerdeki tüketicilerin hizmetinde olduğunu dile getirerek, şirket olarak sahip oldukları teknoloji, verimli üretim tesisleri, donanımlı insan gücü ve güçlü markalarıyla dünyanın en önemli beyaz eşya sektörü temsilcisi olduklarını vurguladı. Çakıroğlu, çevresel kaygıların ve sürdürülebilir kalkınma ilkelerinin; yerel, ulusal ve bölgesel politika ve programlarda yer almasını sağlamak için Türkiye-de birçok devlet kurumu, belediyeler, özel sektör kuruluşları, STK'lar ve akademisyenler ile yakın işbirliği içinde çalışan UNDP Türkiye ile başlattıkları ortaklıktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
    
Şu aşamada 4 yıllık bir projede UNDP ile ortak çalıştıklarını belirten Çakıroğlu, iki kurumun yurt içinde ve yurt dışında birçok önemli başarıya imza atarak enerji verimliliği ve sürdürülebilir kalkınma konularında çok büyük işler başaracağına inandığını kaydetti.
    
Levent Çakıroğlu, şunları kaydetti:
    
''Halihazırda satış gelirlerimizin yüzde yaklaşık 60'ını uluslararası faaliyetlerimizden elde ediyoruz. Yurt dışı pazarlardaki başarılarımızın ardındaki en önemli gücümüz, sahip olduğumuz teknoloji ve 20 yılı aşkın ARGE tecrübemizdir. Bu sayede dünyada enerji ve su verimliliğinde öncü ve yenilikçi ürünlerimizi, kendi teknolojimiz ile üretiyoruz. Özellikle enerji verimliliği yüksek ürünler konusunda sahip olduğumuz ürün ve üretim teknolojimizi küresel platforma da taşıyoruz. Yıllardır buzdolapları, bulaşık, çamaşır ve kurutma makineleri, fırınlar ve klimalarda enerji verimliliğinde dünyada öncü ürünler geliştirmenin gururunu yaşıyoruz.''
    
UNDP Çevre ve Sürdürülebilir Kalkınma Programı Yöneticisi Dr. Katalin Zaim ise ''Birleşmiş Milletler'in küresel kalkınma ağı olan UNDP, ülkelere bilgi, deneyim ve kaynak aktararak insanların daha iyi bir yaşam kurmalarını sağlamaya, dolayısıyla güçlü bireyler güçlü toplumlar oluşturmaya çalışıyor. UNDP olarak, Türkiye'de yaklaşık 50 yıldır faaliyette bulunuyoruz. Türkiye'nin kalkınma çabalarına pratik çözümlerle destek olabilmek amacıyla hükümet, özel sektör, STK'lar ve üniversiteler ile yakın işbirliği içinde çalışıyor ve ortaklıklar geliştirerek projeler yürütüyoruz'' ifadelerini kullandı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/arcelik-a-s-ve-undpden-cevre-icin-isbirligi_90398.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!