Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Arçelik, İzocam'ın Rusya'daki İştirakini Alıyor

Arçelik A.Ş, İzocam'ın Rusya'daki iştirak hisselerinin satın alınması işleminin peşin olarak gerçekleştirileceğini, bu satın almanın, şirketin mali tabloları üzerinde önemli bir etki oluşturmayacağını bildirdi.

Sabah Gazetesib>Arçelik A.Ş, İzocam'ın Rusya'daki iştirak hisselerinin satın alınması işleminin peşin olarak gerçekleştirileceğini, bu satın almanın, şirketin mali tabloları üzerinde önemli bir etki oluşturmayacağını bildirdi. Arçelik A.Ş'den IMKB'ye yapılan açıklamada, İzocam LLC şirketinin aynı ülkedeki iştirakinin ihtiyacı olan yan ürünleri üretmek amacıyla kurulmuş bir yardımcı sanayi kuruluşu olduğu hatırlatıldı.

Açıklamada, "Bu nedenle, şirketimiz, İzocam'daki Koç Grubu hisselerinin satışı esnasında Rusya'da benzer üretimi yapan bir başka yardımcı sanayi şirketi bulmanın zorluğunu göz önünde bulundurarak İzocam LLC'yi bünyesine katmaya karar vermiştir. Söz konusu işlemle ilgili ödeme peşin olarak gerçekleştirilecektir. Bu satın alma, şirketimiz mali tabloları üzerinde önemli bir etki oluşturmayacaktır" denildi. Bu arada, İzocam A.Ş, Koç Finansal Hizmetler A.Ş, Entek Elektrik Üretimi A.Ş ve Ram Dış Ticaret AŞ'deki hisselerinin tamamını Koç Holding'e sattığını bildirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/arcelik-izocamin-rusyadaki-istirakini-aliyor_48734.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Çuhadaroğlu S 50 Sistemi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!