Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İzocam İçin 7.3 Milyon Dolarlık Daha Ödeme Yapılacak

İzocam'ın satışına ilişkin 7.3 milyon dolarlık daha ödeme yapılacağı duyuruldu. İzocam Ticaret ve Sanayi A.S. ile ilgili olarak İzocam İzolasyon Ticaret A.S. vekili Av.Selin Bayar imzasıyla borsaya gönderilen durum açıklamasında şöyle denildi.

Dünya Gazetesizocam'ın satışına ilişkin 7.3 milyon dolarlık daha ödeme yapılacağı duyuruldu. İzocam Ticaret ve Sanayi A.S. ile ilgili olarak İzocam İzolasyon Ticaret A.S. vekili Av.Selin Bayar imzasıyla borsaya gönderilen durum açıklamasında şöyle denildi:

"Daha önce açıklandığı üzere Koç Topluluğu şirketlerinin (Satıcılar) İzocam Ticaret ve Sanayi A.S.'de (İzocam) sahip olduğu şirket sermayesinin toplam % 53,5588'ini temsil eden hisseleri, Saticilar, St. Gobain Isover ve Alamana Industries Co. S.A.K. arasında 5 Eylül 2006 tarihinde imzalanan hisse devir sözleşmesine (Hisse Devir Sözleşmesi) istinaden İzocam İzolasyon Ticaret A.S.'ye (Alici) 29 Kasım 2006 tarihinde devredilmiştir.

Üzerinde intifa hakki tesis edilen şirket sermayesinin % 7,6347 'sine tekabül eden hisseler ise 10 Temmuz 2007 tarihinde devredilecektir.

Hisse Devir Sözleşmesi’ne istinaden 30 Kasım 2006 tarihi itibariyle yapılan fiyat ayarlaması çalışmaları sonucunda taraflar şirket sermayesinin % 61,1935'ine tekabül eden kısım için ödenen toplam 171.341.833,71 ABD Doları’na ilaveten Alici tarafından satıcılara 7.290.782 ABD Doları daha ödenmesi konusunda anlaşmışlardır. Sözkonusu ödeme 17 Ocak 2007 tarihinde yapılacaktır."

http://www.yapi.com.tr/haberler/izocam-icin-7-3-milyon-dolarlik-daha-odeme-yapilacak_50804.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!