Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Argos in Cappadocia'ya Ulusal Mimarlık Sergisi Koruma Ödülü

Mimar Aslı Özbay, 16. Ulusal Mimarlık Sergisi programında Argos in Cappadocia projesiyle Yapı Koruma Dalı ödülüne değer görüldü.

yapi.com.tr
Argos in Cappadocia'ya Ulusal Mimarlık Sergisi Koruma Ödülü

Argos in Cappadocia’da düzenlenen törene Mimarlar Odası Genel Başkan Yardımcısı Deniz İncedayı, Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, yapının mimarı Aslı Özbay, Argos in Capadocia’nın sahibi Gökşin Ilıcalı, Uluslararası Mimarlar Birliği’nden 8 ülke temsilcisi, yapımın onarımında ve yapım sürecinde çalışan işçiler ile teknik ekip katıldı. Aslı Özbay’a ödülü sunulurken, yapıya plaket çakıldı.

Törende konuşma yapan törene Mimarlar Odası Genel Başkan Yardımcısı Deniz İncedayı “Uluslararası Mimarlık Sergisi Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri Programı’nın 2018 yılında 16. dönemi düzenlendi. Argos in Cappadocia Türkiye mimarlığına katkı sağlayan seçkin ve önemli bir yapı olduğu, koruma dalında iyi örneklerden biri olduğu için ödüllendirildi” dedi.

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “Argos in Cappadocia museum hall ve suitlerine layık görülen ulusal mimarlık ödülleri yapı koruma dalında ödülün ne kadar gerçekçi olduğunu yapının görsellerinde değil, bu plaket töreni ile yapının içerisinde hissettik. Mal sahibi mimar ve tüm katkı koyan teknik ekip ve işçilerin özverili çalışmaları ile ortaya çıkan eser, örnek teşkil etmektedir” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/argos-in-cappadociaya-ulusal-mimarlik-sergisi-koruma-odulu_168881.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!