Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Arkeolojik Varlıkların Korunması ve Kurtarılması Projesi Hayata Geçiyor

Ankara İngiliz Arkeoloji Enstitüsü (BIAA) ve Lübnan merkezli sivil toplum kuruluşu Biladi, Arkeolojik Varlıkların Korunması ve Kurtarılması Projesi SARAA’yı (Safeguarding and Rescuing Archaeological Assets) hayata geçiriyor.

yapi.com.tr
Arkeolojik Varlıkların Korunması ve Kurtarılması Projesi Hayata Geçiyor

Türkiye ve Lübnan’daki, arkeolojik varlıkların korunması alanında çalışan profesyoneller arasında bilgi alışverişini hedefleyen Arkeolojik Varlıkların Korunması ve Kurtarılması Projesi SARAA (Safeguarding and Rescuing Archaeological Assets), Europa Nostra Ödüllü Türkiye Arkeolojik Varlıklarının Korunması (SARAT) Projesi faaliyetlerinden, deneyimlerinden ve sonuçlarından doğdu.

Proje kapsamında SARAT’ın Arkeolojik Varlıkların Korunması ve Kurtarılması dersi Lübnan’a uyarlanacak. Tyre, Baalbek ve Byblos gibi UNESCO Dünya Mirası alanlarını bünyesinde barındıran Lübnan’daki kültürel miras uzmanlarının bilgi, beceri ve farkındalıklarının artırılmasına yönelik çalışmalar hayata geçirilecek.

British Council ile Birleşik Krallık Dijital, Kültür, Medya ve Spor Bakanlığı’nın yönetimindeki Kültürel Koruma Fonu (The Cultural Protection Fund) tarafından desteklenen SARAA Projesi, BIAA tarafından yönetilecek ve SARAT Proje Koordinatörü Dr. Gül Pulhan ve BILADI Müdürü Joanne Farchakh Bajjaly tarafından koordine edilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/arkeolojik-varliklarin-korunmasi-ve-kurtarilmasi-projesi-hayata-geciyor_187705.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!