Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Asansör ile Kısa ama Uzun Bir Yolculuk

'Binanın yaşam döngüsü boyunca güvenilir bir ortak' olma iddiasındaki KONE, özellikli ürün gamı ile asansör konusunda teknoloji geliştiren en önemli firmalardan biri. Geçtiğimiz aylarda KONE'nin Finlandiya'daki merkezine düzenlenen özel bir geziye katılan Birgül Yavuz, 'arzın merkezine' yaptıkları yolculuktan izlenimlerini ve KONE dünyasını

yapi.com.trimg src="http://www.yapi.com.tr/Uploads/HaberMedya/2009\haber_dosyalari\kone\66185_kabin.jpg" hspace=5 vspace=5>

Henüz Douglas Adams'ın 'Otostopçunun Galaksi Rehberi'nde betimlediği varoluşçu, haklarını aramak için greve gidip dikey taşımayı reddedebilecek denli 'akıllı' asansörler yok hayatımızda. Yine de asansörlerin, modern yaşamın ve gittikçe daha da yükselen kentlerin göze görünmeyen ama en vazgeçilmez enstrümanlarından biri olduğunu söylemek yanlış olmaz. 19. yüzyılla birlikte insan taşımakta da güvenli bir şekilde kullanılmaya başlanan asansörler, başlangıçta buharlı ya da hidrolik iken günümüzde neredeyse tamamı elektrikle çalışan ulaşım araçları haline geldi.

1910 yılından bu yana asansör pazarında olan KONE Corporation, sektörün en önemli küresel oyuncularından biri. Dünya geneline yayılmış organizasyonlarında yaklaşık 32 bin 500 kişi çalışıyor. 'Binanın yaşam döngüsü boyunca güvenilir bir ortak' olma iddiasındaki şirket, özellikli ürün gamı ile asansör konusunda teknoloji geliştiren en önemli firmalardan biri.

Geçtiğimiz aylarda KONE'nin Finlandiya'daki merkezine düzenlenen özel bir geziye katılan Birgül Yavuz, 'arzın merkezine' yaptıkları yolculuktan izlenimlerini ve KONE dünyasını aktarıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/asansor-ile-kisa-ama-uzun-bir-yolculuk_66185.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!