Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Asaş, İstanbul Aluexpo Fuarı’nda Yerini Aldı

Asaş, 8-10 Ekim 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilen sektör ihtisas fuarı olan Aluexpo Fuarı’na katıldı. Fuarda Asaş, alüminyum yassı mamul, ekstrüzyon ve kompozit panel ürünlerinin yanı sıra Asaş Sanat adı altında alüminyumdan yaptığı eserleri de standında sergiledi.

yapı.com.tr
Asaş, İstanbul Aluexpo Fuarı’nda Yerini Aldı

Asaş, bu yıl 7.si düzenlenen Aluexpo Fuarı’nda farklı sektörlerdeki müşterileriyle bir araya gelerek grubun alüminyum konusunda üretim faaliyetlerinde yer alan rulo, levha, folyo, boyalı levha, ekstrüzyon profil ve kompozit panel ürünlerini sergiledi.

İnşaat, otomotiv ve ambalaj sektörleri başta olmak üzere birçok sektöre hizmet veren, müşteri sadakati, teknik uzmanlık ve çalışan motivasyonunun birleşimini temel alan bir yönetim ve bakış açısına sahip olan Asaş, 80 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.Asaş’ın 2014 yılında devreye aldığı Alüminyum Yassı Mamuller Üretim Tesislerinde Avrupa’nın en geniş ebatlı sürekli döküm hatları ve Türkiye’de, sektöründe tek ve Avrupa’da da nadir olan 6-H (6 hadde merdaneli) soğuk hadde tesisi bulunuyor. Üretimini gerçekleştirdiği 2600 mm çapında, 2200 mm enindeki 26 tonluk alüminyum dökme rulolar, Türkiye’deki en büyük ebatlı rulo olma özelliğine sahip. Tesisin boya hattı sektördeki en geniş hatlardan, folyo haddeleme hattı ise dünyanın en geniş ve en hızlı üretim yapabilen hatlarından biri.


Aluexpo Fuarı değerlendirmesini yapan Asaş Yönetim Kurulu Başkanı Safa Bayar Yavuz; “İşimizi, 1.900 kişiye istihdam sağlayan büyük sanayici firmalardan biri olmanın ötesinde ülkemiz için bugünden çok daha fazla katma değer yaratacak yetkinliğe erişerek, sosyal sorumluluk projelerinde yer alarak büyütüp geliştirmeyi hedefliyoruz. Ayrıca, 1750 metrekarelik binası tamamlanmış olan ve yaklaşık 80 tecrübeli mühendis ve teknikerin yer alacağı AR-GE Merkezi’mizin de bu ay içinde açılışını yapacağız. Böylelikle çalışanlarımızın yaratıcı fikirlerini hızla hayata geçirerek küresel rekabette ülkemizin sürdürülebilir başarılara imza atması yönünde işimize ve ülkemize değer katacağımıza inanıyoruz” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/asas-istanbul-aluexpo-fuarinda-yerini-aldi_137553.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!