Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Asbestli Gemiye Bir Gün Daha Ek Süre

Aliağa'da sökülmesi planlanan ve içerdiği asbest miktarındaki çelişkili raporlar nedeniyle tartışılan 'Otopan' adlı gemiyle ilgili notifikasyon raporunun teyidi için Hollanda'ya bir gün daha ek süre verildi.

Radikal Gazetesi
Asbestli Gemiye Bir Gün Daha Ek Süre

b>Aliağa'da sökülmesi planlanan ve içerdiği asbest miktarındaki çelişkili raporlar nedeniyle tartışılan 'Otopan' adlı gemiyle ilgili notifikasyon raporunun teyidi için Hollanda'ya bir gün daha ek süre verildi.

Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, salı gününe kadar süre tanınan Hollanda hükümetinin bir günlük ek süre talep ettiğini, bu isteğin olumlu karşılandığını belirtti. Bakan Pepe, raporda herhangi bir çelişki olması durumunda geminin Türkiye'ye sokulmayıp geri gönderileceğini yineledi. İçinde 1 ton asbest bulunduğu belirtilerek Aliağa'ya gönderilen Otopan'da aslında 10 ton asbest ve 60 ton da asbest bulaşmış malzeme olduğu iddia edilince, Bakan Pepe Hollanda'dan asbest miktarıyla ilgili teyit istemiş ve bir hafta süre vermişti.

Bu arada, Aliağa Ticaret Odası'nın Başkanı Adnan Saka, ilçedeki gemi söküm tesislerinin gerekli önlemlerin alınması durumunda gemi sökümünün hiçbir tehlike yaratmayacağını savundu. Saka, "Otopan'ın satın alınmasının ardından ticari kayba uğrayan Hollandalı bazı firmalardan kaynaklanan dayanaktan yoksun haberler, ülke ekonomisine zarar veriyor" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/asbestli-gemiye-bir-gun-daha-ek-sure_47886.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!