Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Aselsan Akyurt Yerleşkesi’nde BTM Tercihi

Aselsan Akyurt Yerleşkesi temel su yalıtımında BTM’yi tercih etti.

yapi.com.tr
Aselsan Akyurt Yerleşkesi’nde BTM Tercihi

Caba İnşaat’ın yükleniciliğini üstlendiği Aselsan Akyurt Yerleşkesi projesinin 12.000 metrekare temel su yalıtımı uygulaması BTM Bayisi SKY İnşaat tarafından gerçekleştirildi. Temel ve perde su yalıtımı BTM Polyplan PVC Membran UG200 ürünü kullanılarak bohçalama sistemi ile yapıldı.

Uygulamadan önce grobeton temel yüzeyinde gerekli temizlik işlemleri ve tamiratlar tamamlandı. Grobeton üzerine ilk katman olarak geotekstil keçe serildi. Keçe serilmesi tamamlandıktan sonra üzerine BTM Polyplan UG 200 ruloları sıcak hava kaynağı ile yapıştırılarak uygulandı. Daha sonra bu uygulamanın üzerine koruma amaçlı olarak keçe serilmesi işlemi gerçekleştirildi.

Temel perdelerinin izolasyonunda da aynı katman ve işlemler uygulandı. Ek olarak BTM Drenaj 400 ürünü kullanılarak perde yalıtımları tamamlandı.

BTM Polyplan UG 200: Polyplan UG 200, plastize PVC esaslı, sinyal tabakalı, donatısız, sıcak hava kaynağı ile birleştirilen, sentetik membrandır. Karayolu ve raylı taşımacılık tünelleri, yapılarda temel ve perde izolasyonu, UV'ye karşı korunmuş, üstü kapalı teras çatılar, balastlı (çakıl, toprak, şap, seramik vb.) teras çatılar ve yapıların toprak altında kalan kısımlarında kullanılır.

BTM Geotekstil Keçe: Milimetreden çok daha ince liflerin iğneleme ve ısıl işlem yöntemiyle birleştirilmesiyle oluşturulan kumaş görünümlü yüzeydir. Yapılarda filtrasyon, güçlendirme ve koruma amaçlı olarak kullanılmaktadır. Güneş görmeyen kapalı mekanlarda depolanmalıdır. Çevreye zararlı ve toksik madde içermez.

BTM Drenaj: BTM Drenaj yüksek yoğunluklu polietilenden üretilen kabarcıklı profile sahip bir drenaj ve koruyucu malzemedir. Su yalıtım sistemlerinde yapı elemanlarının polimer bitümlü su yalıtım örtüleri ile su geçirimsiz hale getirilmesinden sonra, yalıtımı koruma ve suyun sistemden uzaklaştırılması yararlıdır.

http://www.yapi.com.tr/haberler/aselsan-akyurt-yerleskesinde-btm-tercihi_179444.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!