Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

BTM’den Online Eğitimler

BTM’nin sektördeki mühendis, mimar tüm yapı profesyonelleri için düzenlediği online eğitimlerin konusu; Su Yalıtım Yönetmeliği ve Yeşil Çatılar’dı.

yapi.com.tr
BTM’den Online Eğitimler

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 3 Temmuz 2017’de yayınladığı Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği ile binalarda su yalıtımı zorunlu hale gelirken, uygulamanın esaslarını belirleyecek olan su yalıtım yönetmeliği de 27 Ekim 2017 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanmıştı. 1 Haziran 2018 tarihinden itibaren de yönetmelik yürürlüğe girmişti. BTM Teknik Danışmanı Jozef Bonfil online eğitimde Su Yalıtım Yönetmeliği ile birlikte “su yalıtımın projelerinin” tıpkı mimari projeler gibi proje olarak veya rapor olarak verilmesinin zorunlu hale geldiğini belirtti. Bonfil “Yönetmelikle birlikte yalıtım projelerin oluşturulmasından mimari proje büroları sorumlu olacak. Kontrolün ise Yapı Denetim firmalarının sorumluluğunda olacak” dedi.

 

 

İkinci eğitim ise Yeşil Çatılar konusunda gerçekleşti. Yeşil Çatılar Ürün Yöneticisi Gül Şenel, Yeşil Çatıların tarihçesini, çeşitlerini, uygulama alanlarını ve sistem bileşenlerini uygulanmış referanslar üzerinden ayrıntılı bir şekilde katılımcılara aktardı. Şenel, “Yapımı 2018 yılında tamamlanan Garanti Bankası BBVA Teknoloji Kampüsü projesinde tercih edilen BTM Optigreen Type S (Cable) sistemi çözümü Türkiye yeşil çatı pazarında bir ilke imzasını attığını belirterek Garanti Bankası BBVA Teknoloji Kampüsü projesi sadece ülkemizin değil, Avrupa’nın da metrajı en büyük, değişken ve yüksek eğimde uygulaması yapılan en özel ve spesifik bahçe çatı alanlarına sahip uluslararası projelerinden biridir” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/btmden-online-egitimler_180398.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!