Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Asırlık Ağaçlara Belediye Darbesi!

Mezarlık düzenlemesi adı altında Ayrancılar’da asırlık çam ağaçları kesildi. Duruma tepki gösteren halk ise bölgeye akın ederek kesimi durdu. Yapılan ağaç katliamını ise ne İzmir Büyükşehir Belediyesi ne de Orman İşletme Şefliği üstleniyor.

yapi.com.tr
Asırlık Ağaçlara Belediye Darbesi!

Torbalı Ayrancılar Mahallesi'nde İzmir Büyükşehir Belediyesi yaklaşık 100 dönümlük bir alanda 300'ün üzerinde asırlık ağacı kesti.

Duruma tepki gösteren vatandaşlar bölgeye akın ederek kesimlerin durmasını sağladı. Orman İşletme Şefliği'ne bağlı kesim ekipleri bölgeden uzaklaştırıldı. Ayrancılar Mustafa Kemal Paşa Mahalle Muhtarı Veysel Yeşilyurt, kesime tepki göstererek, bu çalışmaların devam etmesi durumunda vatandaşlarla birlikte eylem yapacaklarını duyurdu.

Sol Gazetesi'nden Vedat Gökçay'ın haberine göre, Orman İşletme Şefi Salih Aslantaş ise yaptığı açıklamada, kurumlarından ağaçların kesilmesine dair bir talepte bulunulduğunu belirterek, "Bize bu konuda İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin bir talebi var. Düzenleme kapsamında ağaçların kesilmesi istendi. Ekiplerimiz tespit edilen ağaçların kesimini yaptı. Kurumumuzla ilgili bir durum söz konusu değildir. Kesimleri şu anda durdurduk" dedi.

Muhtar Veysel Yeşilyurt, durumu detaylı bir şekilde araştırdığını, mezarlık düzenlemesi kapsamında bu ağaçların kesildiğini belirterek şunları söyledi:

"Büyükşehir Belediyesi, mezarlığı düzenlemek için Orman İşletme Şefliği'ne yazı yazmış ve vasfını yitirmiş ağaçların kesimini talep etmiş. Ama burada söz konusu olay, vasfını yitirmiş ağaçlar değil, tamamen bir katliam yapılmasıdır. Orman İşletme çalışanları düzensiz ve silme bir kesim gerçekleştiriyor. Bu böyle olmaz, olmamalı. Eğer bir proje varsa ortada, ona göre kesim yapılır. Projenin içinde yer alan ağaçlar kesilir ve çevre düzenlemesi gerçekleştirilir. Plansız ve düzensiz bir iş yapıldığı ortadadır ve buna göz yumamayız. Mezarlığın düzenlenmesine karşı değiliz. Mezarlık Müdürlüğü'nü arıyorum, Orman İşletmenin hatası diyor, Orman İşletmeyi arıyorum bize söylenen bu diyor. Kimse bu durumu üstlenmiyor."

ETİKETLER: İzmir Ayrancılar
http://www.yapi.com.tr/haberler/asirlik-agaclara-belediye-darbesi_112591.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!