Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

'Ataköy Sahil' İhalesi İlk Adımda Sinpaş'ın

Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ), Ataköy sahil şeridindeki arazinin hasılat paylaşımı yöntemiyle satışı için düzenlediği ihalenin ilk oturumunda, dört firma teklif verdi. İlk aşamada, en yüksek teklifi, 343.2 milyon lirayla Sinpaş Yapı verdi. Firma, arsada uygulayacağı projeden toplam 858 milyon liralık gelir elde etmeyi öngörürken, TOKİ’ye bunun

Radikal Gazetesi
'Ataköy Sahil' İhalesi İlk Adımda Sinpaş'ın

Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ), Ataköy sahil şeridindeki arazinin hasılat paylaşımı yöntemiyle satışı için düzenlediği ihalenin ilk oturumunda, dört firma teklif verdi. İlk aşamada, en yüksek teklifi, 343.2 milyon lirayla Sinpaş Yapı verdi.

Firma, arsada uygulayacağı projeden toplam 858 milyon liralık gelir elde etmeyi öngörürken, TOKİ’ye bunun 343.2 milyon lirasını arsa payı olarak ödemeyi taahhüt etti. Nurol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ ve Nurol İnş ve Tic. AŞ İş ortaklığı ise arsada 1 milyar 90 milyon 219 bin liralık proje uygulanmasını öngörmelerine karşın, önerilen arsa payı 327 milyon 65,8 bin lirada kaldı. İkinci oturum, 16 Temmuz Cuma günü yapılacak. TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, konuyla ilgili, şartname uyarınca arsanın iki yanından sahile kadar iki yol bandı ayrıldığını ayrıca sahil kıyısından da yaklaşık 30 dönüm bölgenin halka açık alan olarak bırakılacağını söyledi. (aa)

http://www.yapi.com.tr/haberler/atakoy-sahil-ihalesi-ilk-adimda-sinpasin_80971.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!