Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ataköy'e En Yüksek Teklif Özyazıcı'dan

Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ), Ataköy sahil şeridindeki arazinin hasılat paylaşımı yöntemiyle satışı için düzenlediği ihalenin ikinci ve son oturumunda, en yüksek teklifi 447.15 milyon lira ile Özyazıcı İnşaat-Karadeniz Örme Sanayi İş Ortaklığı verdi.

Radikal Gazetesi
Ataköy'e En Yüksek Teklif Özyazıcı'dan

STRONG>TOKİ'nin, Ataköy arazisi ihalesinin ikinci oturumunda en yüksek teklif 447.15 milyon lirayla Özyazıcı İnşaat-Karadeniz Örme Sanayi İş Ortaklığı'ndan geldi

Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ), Ataköy sahil şeridindeki arazinin hasılat paylaşımı yöntemiyle satışı için düzenlediği ihalenin ikinci ve son oturumunda, en yüksek teklifi 447.15 milyon lira ile Özyazıcı İnşaat-Karadeniz Örme Sanayi İş Ortaklığı verdi.

Firma, ilk ihalede 666 milyon 636 bin lira olan hasılat toplamını, nihai aşamada 1 milyar 251 milyon liraya, TOKİ’ye önerilen payı ise 233 milyon 322.6 bin liradan 447 milyon 150 bin liraya çıkardı.

Arsanın hasılat paylaşımı yöntemiyle satışı için 12 Temmuz’da yapılan ihalenin ilk oturumunda dört firma teklif verilirken, bugün yapılan ikinci oturumda, firmalardan öncelikle sözlü teklifleri istendi.

İhale Komisyonu Başkanı Muhsin Soylu başkanlığında dün yapılan ihalenin ikinci oturumunun sözlü turunda, ilk oturumunda teklif veren firmalar arasında yer alan Metal Yapı Konut Tic. Ltd. Şti. & Uzman Tic. İnş. A.Ş. & Otomobil Dünyası İnş. Tur. San. ve Tic. A.Ş. & Zincir Yapı ve Proje Gel. San. Tic. Ltd. Şti. İş Ortaklığı, teşekkür mektubu vererek ihaleden çekildi.

İlk oturumda Sinpaş öndeydi

Pazartesi günü yapılan ilk oturumda TOKİ’ye en yüksek teklifi veren Sinpaş Yapı Endüstrisi, 343.2 milyon liralık gelir payı önerisini 347 milyon liraya, arsada uygulayacağı projeden elde edilecek toplam hasılatı da 858 milyon liradan 1 milyar 2.5 milyon liraya yükseltti. Nurol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ ve Nurol İnş ve Tic. AŞ İş ortaklığı ise arsa üzerinde uygulanacak toplam hasılatı 1 milyar 90 milyon 219 bin liradan 1.2 milyar liraya, önerilen arsa payını da 327 milyon 65,8 bin liradan 346 milyon liraya çıkardı. İlk ihalede toplam 666 milyon 636 bin lira proje satış geliri üzerinden TOKİ’ye 233 milyon 322,6 bin lira öneren Özyazıcı İnş. Elkt. Mak. Müş. ve Taah. San. ve Tic. Ltd. Şti-Karadeniz Örme ve San. Dış Tic. AŞ iş ortaklığı, dün yapılan sözlü oturumda, hasılat toplamını 1.1 milyar liraya, TOKİ’ye verilecek arsa payını ise 345 milyon liraya yükseltti.

Sözlü tekliflerin alınmasından sonra, firmalardan, yazılı olarak nihai teklifleri istendi. Yazılı turda en yüksek teklifi, Özyazıcı İnşaat-Karadeniz Örme San. İş Ortaklığı verdi. Firma, toplam hasılatı 1 milyar 251 milyon liraya, TOKİ’ye verilecek payı ise 345 milyon liradan 447 milyon 150 bin liraya yükseltti. TOKİ, teklifleri değerlendirdikten sonra karar verecek. (aa)

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/atakoye-en-yuksek-teklif-ozyazicidan_81119.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!