Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Atatürk Havalimanı'na Yeni VIP Salonu

''Atatürk Havalimanı Gelişim Projesi'' çerçevesinde İç ve Dış Hatlar terminallerinin büyümesini sağlayacak ek terminal binası inşaatında sona yaklaşıldı. Yeni yapılan ek terminal binasında hizmete girecek VIP Salonunda, giriş ve çıkışları da ayrı olan ve sadece cumhurbaşkanı ile başbakanın kullanacağı iki ayrı salon bulunacak.

NTV
Atatürk Havalimanı'na Yeni VIP Salonu

''Atatürk Havalimanı Gelişim Projesi'' çerçevesinde İç ve Dış Hatlar terminallerinin büyümesini sağlayacak ek terminal binası inşaatında sona yaklaşıldı.

İnşaatın bitirilmesinde son aşamaya girilirken, Dış Hatlar Terminalinin birleştiği yerde bulunan VIP Salonunda da yeniden düzenleme yapılacak. Yılda yaklaşık 200 bin kişinin geçtiği VIP Salonunda, ek terminal binasının hizmete girmesiyle birlikte yeni bir düzenleme gerçekleştirilecek.

Yeni yapılan ek terminal binasında hizmete girecek VIP Salonunda, giriş ve çıkışları da ayrı olan ve sadece cumhurbaşkanı ile başbakanın kullanacağı iki ayrı salon bulunacak. Mevcut VIP Salonu ise yine VIP hizmeti vermeye devam edecek. VIP Salonuna bakanlar için de bir oda eklenecek.

Atatürk Havalimanı VIP Hizmeti

Mevcut düzenlemede Atatürk Havalimanı VIP Salonundan başbakan, bakanlar ile VIP'ten yararlanabilen yerli ve yabancı devlet görevlileri ile konuklar geçiyor. Başbakan yurt içi gezilerinde VIP Salonunu kullanırken, yurt dışı gezilerinde Devlet Konukevinden geçiş yapıyor.

Cumhurbaşkanı ise yurt içi ve yurt dışı gezilerinde Devlet Konukevini kullanıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ataturk-havalimanina-yeni-vip-salonu_76629.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!