Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TAV'ın 36 Milyon Avroluk Atatürk Havalimanı Gelişim Projesi Ay Sonunda Tamamlanıyor

TAV'ın Atatürk Havalimanı İç ve Dış Hatlar Terminali'nin genişletilmesini içeren projesi kapsamında, 1250 araçlık açık otopark ve üç yolcu köprüsü açıldı. Yiyecek-içecek, duty free ve ofislerin yer aldığı ek terminal alanının yanı sıra Airport Otel'in oda sayısı artıyor.

Radikal Gazetesi
TAV'ın 36 Milyon Avroluk Atatürk Havalimanı Gelişim Projesi Ay Sonunda Tamamlanıyor

TAV İstanbul Terminal İşletmeciliği A.Ş. ile Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’nün (DHMİ) imzaladığı ek sözleşme uyarınca İstanbul Atatürk Havalimanı İç ve Dış Hatlar Terminali genişletilmesini içeren projede sona doğru yaklaşıldı.

Atatürk Havalimanı’nı kullanan yolcuların konforunu ve sunulan hizmetin kalitesini artıracak çalışmalar kapsamında hayata geçirilen projede şu ana kadar, 1250 araçlık açık otopark ve İç Hatlar’da üç yolcu köprüsü hizmete açıldı. Projenin tamamlanmasıyla, Dış Hatlar’da da üç yeni yolcu köprüsü ve yiyecek-içecek alanları, duty free ile yeni ofislerin yer aldığı ek terminal alanının şubat ayı sonuna kadar faaliyete geçmesi planlanıyor. Gelişim Projesi tamamlandığında yaklaşık 36 milyon avroya malolacak.

Konfor artacak

TAV İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü, Atatürk Havalimanı’nda 2009 yılında yaklaşık 30 milyon yolcu ağırladıklarını belirterek, “Şubat sonunda tamamlanmasını hedeflediğimiz projeyle İç ve Dış Hat Terminalleri’nde yolcularımıza sunduğumuz konforla otoparkta sunduğumuz hizmet kalitesinde ve havayollarına sağladığımız hizmette ivme kazanacağız”açıklamasında bulundu.

Kemal Ünlü, AB tarafından 2010 Avrupa Kültür Başkenti olarak seçilen İstanbul’un giriş kapısına yakışır bir ek çalışma da hayata geçirdiklerini vurgulayarak, bu çalışmayla Atatürk Havalimanı’nda apron trafiğinin de rahatlayacağını ifade etti.

Başbakan’a ayrı salon

Kemal Ünlü  şu bilgileri verdi: “Gelişim Projesi kapsamında gelinen noktada halihazırda 1250 araçlık açık otoparkla İç Hatlar’da üç yolcu köprüsü hizmete açıldı. Projenin, şubat ayı sonuna kadar tamamlanmasıyla da Dış Hatlar’da ise üç yeni ‘yolcu köprüsü’ ile dört ‘bus gate’in hizmete açılması planlanıyor.”

Kemal Ünlü sözlerine şöyle devam etti:

“Proje çerçevesinde, yiyecek içecek, duty free ve ofislerin yer aldığı 18 bin 770 metrekarelik ek terminal alanının yanı sıra Airport Otel’de ise 85 olan oda sayısı 130’a çıkarılacak. 2 bin 500 metrekarelik VIP Salonu’na ilave 1280 metrekarelik bir alanın eklendiği projeye göre, yeni yapılan ek terminal binasında hizmete girecek VIP Salonu’nda, giriş ve çıkışları da ayrı olan ve sadece Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Tayyip Erdoğan’ın kullanacağı iki ayrı salon bulunacak.”

Yeni köprü yapılıyor

Kemal Ünlü, Atatürk Havalimanı Gelişim Projesi’nde ayrıca Boeing 777 tipi uçakların yolcu biniş ve çıkışlarını hızlandırmak amacıyla 226 numaralı yolcu köprüsünün çift tünelli olarak inşaa edildiğini de vurguladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tavin-36-milyon-avroluk-ataturk-havalimani-gelisim-projesi-ay-sonunda-tamamlaniyor_76665.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!