Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

"Atatürk Orman Çiftliği Atamızın Mirasına Yakışmayacak Halde"

Ankara Genç İşadamları Derneği (ANGİAD) Başkanı Abdullah Değer, ''Atatürk'ün modern bir çiftlik kurulması yönündeki talimatıyla oluşturan Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ), modernlikten çok uzak, Atamızın mirasına yakışmayacak halde'' değerlendirmesinde bulundu.

yapi.com.tr / AA
"Atatürk Orman Çiftliği Atamızın Mirasına Yakışmayacak Halde"

Ankara Genç İşadamları Derneği (ANGİAD) Başkanı Abdullah Değer, ''Atatürk'ün modern bir çiftlik kurulması yönündeki talimatıyla oluşturan Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ), modernlikten çok uzak, Atamızın mirasına yakışmayacak halde'' değerlendirmesinde bulundu. Değer, yaptığı yazılı açıklamada, Ankara'nın sembollerinden olan Atatürk Orman Çiftliği'nin, adına yakışmayan bir yapılaşma ile karşı karşıya olduğunu savunarak, ''AOÇ'yi yağmadan kurtarmanın tek yolu, ortasına devasa bir göl oluşturmaktır'' görüşünü dile getirdi.
    
''Ankara'nın en önemli kültür ve eğlence merkezlerinden biri olan Atatürk Orman Çiftliği'ndeki çarpık yapılaşmanın ve yağmanın ayyuka çıktığını'' öne süren Değer, şu görüşleri ifade etti:
    
''Sadece Ankaralıların değil, başkente gelen milyonlarca insanın ziyaret ettiği Atatürk Orman Çiftliği bu yönüyle de bir turizm alanı. Ancak bu kıymetli alan hak ettiği ilgiyi ve değeri görmemekte. Atatürk'ün modern bir çiftlik kurulması yönündeki talimatıyla oluşturan Atatürk Orman Çiftliği, modernlikten çok uzak, Atamızın mirasına yakışmayacak halde.''
    
Atatürk Orman Çiftliği'nin hayvanat bahçesinden büfelerine kadar her noktasının yeniden ele alınması gerektiğini iddia eden Değer, şunları kaydetti:
    
''Daha da önemlisi artık AOÇ'deki yağmaya dur denilmeli. Bunu başarmanın yolu da orada farklı bir projeyi hayata geçirmek. Biz ANGİAD olarak her geçen gün küçülen ve üzerinde iş yerleri kurulan AOÇ'de büyük bir göl oluşturulmasını öneriyoruz. Atatürk Orman Çiftliği'nden geçen dere kullanılarak çiftliğin boş arazisine su biriktirilip bir göl oluşturulabilir. Etrafında vatandaşların kullanımına açılacak şekilde parklar yapılabilir. Böylece Atatürk Orman Çiftliği hem Ankaralılar için daha güzel bir yer olur ve hem de daha fazla yağmalanmasının önüne geçilir.''
    
Değer, Atatürk Orman Çiftliği'ne göl projesi konusunda ilgili yerlerle temasa geçeceklerini de ifade etti.

ETİKETLER: kurum kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/ataturk-orman-ciftligi-atamizin-mirasina-yakismayacak-halde_90708.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!