Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Atatürk Orman Çiftliği'nde İmar Planı Değişikliği

Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), Atatürk Orman Çiftliği sınırlarındaki toplam yüzölçümü 91 bin 195 metrekare olan alanın imar planı değişikliği onaylandı.

yapi.com.tr / AA
Atatürk Orman Çiftliği'nde İmar Planı Değişikliği

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan ÖYK kararlarına göre, Atatürk Orman Çiftliği sınırlarında yer alan mülkiyeti Gayrimenkul AŞ ait toplam yüzölçümleri 91 bin 195 metrekare olan 2100 ada 23 nolu parsel ile 12752/12755 hissesi Gayrimenkul AŞ'ye, 15/63775 hissesi TCDD'ye ait 2 bin 100 ada 24 numaralı parsele yönelik ''Resmi Kurum Alanı (Emsal: 0.50, Hmax:10.50 metre), TCDD Kamulaştırma Alanı ve Yol'' fonksiyonu önerilmesine ilişkin Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) tarafından hazırlanan, 1/10000 Ölçekli Nazım İmar Planı ve 1. Derece Doğal ve Tarihi Sit Alanı Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı Değişikliği, 1/5000 Ölçekli Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı ve 1/1000 Ölçekli Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planının onaylanması kararlaştırıldı.
     
Onaylanan imar planlarının yayımlanmasının ardından bilgi ve gereği için Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Etimesgut Belediye Başkanlığı'na gönderilmesine de karar verildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ataturk-orman-ciftliginde-imar-plani-degisikligi_105511.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!