Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Atatürk Orman Çiftliği’nde 61 Dönüm İmara Açıldı

Atatürk Orman Çiftliği’nde bu kez de yapımına yaz aylarında başlanan “15 Temmuz Müzesi ve Otopark” için kullanılacağı gerekçesiyle 61 bin metrekare alan yapılaşmaya açıldı.

yapi.com.tr
Atatürk Orman Çiftliği’nde 61 Dönüm İmara Açıldı

Atatürk Orman Çiftliği’ne (AOÇ) yönelik yeni bir plan değişikliği yapıldı. Plan yapma tekniğine aykırı olarak hazırlanan ve “henüz çizilmedi” denilerek projesi kamuoyundan gizlenen plan çerçevesinde inşaatına aylar önce başlanan 15 Temmuz Müzesi ve otopark yapılacağı bildirildi. Birgün'den Hüseyin Şimşek'in haberine göre; Doğal ve Tarihi Sit Alanı'nda kalan Atatürk Orman Çiftliği 2098 Ada 34 Parselde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığınca hazırlanan 15 Temmuz Milli Mücadele Müzesine ilişkin imar planı değişikliği Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylandı. 5 Aralık günü Ankara İl Müdürlüğü’nde askıya çıkan imar planı değişikliği ile 61 bin metrekarelik alan yapılaşmaya açıldı.

Ağaç yerine otopark
Sit statüsü bulunduğu için “çivi dahi çakılamayacak” alanlar arasında yer alan AOÇ arazisine inşa edilecek yapıların toplam büyüklüğü 61 bin metrekare olacak. Bu alanın 51 bin metrekaresine “15 Temmuz Milli Mücadele Müzesi”, 10 bin metrekarelik alana ise “otopark” yapılacak. 6 Ocak tarihine kadar askıda kalacak planın askıdan inmesinin ardından Mimarlar Odası Ankara Şubesi “yürütmeyi durdurma” davası açacak.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ataturk-orman-ciftliginde-61-donum-imara-acildi_169295.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!