Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Atık Malzemeler Çocuk Parkına Dönüştü

Sika Yapı Kimyasalları tarafından düzenlenen “Building Future” adlı proje yarışmasında projelerini paylaşan Mimar Büşra Gizem Yılmaz ve Mimarlık Fakültesi öğrencisi Abdullah Doğmuş, atık malzemeler ile Sancaktepe Belediyesi’ne bağlı Veysel Karani Çocuk Parkı’nın restorasyonunu gerçekleştirdi.

yapi.com.tr
Atık Malzemeler Çocuk Parkına Dönüştü

109 yıldır yapı kimyasalları, endüstriyel imalatta kullanılan özel yapıştırıcılar ve sızdırmazlık ürünlerinde faaliyet gösteren ve sürdürülebilir bir gelecek için yol gösterici olmaya kendini adayan Sika Yapı Kimyasalları, yaratıcı fikirlere sahip gençlerin projelerini gerçekleştirmek üzere “Building Future” adlı proje yarışmasını düzenledi. Geçtiğimiz yıl Kasım ayında duyurusu yapılan“Building Future” proje yarışması ile Sika, yaratıcı fikirlere sahip gençleri yarışmaya katılmaya davet etti. Sürdürülebilir bir çevre için atık yönetiminin önemine dikkat çekmek üzere düzenlediği yarışma için Sika, gençlerden atık yönetimi ve geri dönüşümü konusunda yaratıcı proje önerilerini paylaşmalarını istedi. “Building Future” proje yarışmasının sonucunda en yaratıcı iki projenin kahramanı projelerini hayata geçirme fırsatı buldu.

Çocuklar eğlenirken öğrenecek
Sürdürülebilirliği ve ekolojiyi temel alarak projelerini öneren Büşra Gizem Yılmaz ve Abdullah Doğmuş, Sancaktepe Belediyesi’nin de desteği ile Abdullah’ın çocukluğunun geçtiği yaklaşık bin 50 metrekarelik Veysel Karani Çocuk Parkı’nın zarar görmüş alanlarını geri dönüştürülmüş ürünlerle restore etti. Projeleri kapsamında çocuklara farklı bakış açıları kazandırmayı, çocukların eğlenirken öğrenmelerini hedefleyerek parka beton küp numunelerinden scrabble oyunu tasarlayarak çocukların oyun alanlarına klişelerin ötesinde dokunuşlar yaptılar.  

http://www.yapi.com.tr/haberler/atik-malzemeler-cocuk-parkina-donustu_177287.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!