Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Autodesk Türkiye Satış Ekibini Geliştiriyor

Hewlett-Packard Company’nin satış ekibinde görev alan Sevda Koçak, Mimarlık, Mühendislik ve İnşaat Sektörleri Satış Müdürü olarak Autodesk Türkiye ekibine katıldı. Koçak, söz konusu sektörlerde 3 boyutlu çözümlerin, BIM teknolojilerinin ve uluslararası standartların benimsenmesine yardımcı olacak.

yapi.com.tr
Autodesk Türkiye Satış Ekibini Geliştiriyor

Hewlett-Packard Company’deki on iki yıllık kariyeri boyunca Akbank, Finansbank, HSBC, Denizbank, Turkcell, Vodafone, Avea, TTNet, Türk Hava Yolları, Petrol Ofisi, Eczacıbaşı Holding gibi sektörlerine yön veren büyük şirketlere hizmet veren Sevda Koçak, mimarlık, mühendislik ve inşaat sektörlerinde 3 boyutlu çözümlerin, BIM (Building Information Modelling) teknolojilerinin ve uluslararası standartların benimsenmesine yardımcı olacak. Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü mezunu Koçak, Türkiye’de bilişim sektörünün büyümesi ve toplumsal katmanda yaygınlaşması alanında hizmet vererek; dünyanın en büyük tasarım yazılımı firmalarından Autodesk’in Türkiye’deki bilinirlik ve kullanım düzeyini artırmak için çalışacak.SevdaSevda KoçakAkademi dünyası bilişimi tartıştı

Autodesk, Yapı Bilgi Sistemi’nin (Building Information Modelling – BIM) Türkiye’deki bilinirliğine katkı sağlamaya da devam ediyor. 23-25 Ocak tarihlerinde Akdeniz Üniversitesi’nde düzenlenen 'Akademik Bilişim 2013' konferansına sponsor olan Autodesk, konferans kapsamında gerçekleşen 'Sayısal Tasarıma BIM Yaklaşımı 2013' atölye çalışmaları ve 'İnşaat Bilişimi Paneli'nde; mimarlık, iç mimarlık ve çevre tasarımı, endüstriyel tasarım bölümlerinden kendini geliştirmek isteyen öğrencileri ve bu alanlarda çalışan tasarımcıları, BIM içeriği ve teknikleri konusunda bilgilendirdi.

Yapı Bilgi Sistemi teknolojileri alanında uzman akademisyenler tarafından gerçekleştirilen atölye çalışmaları ve panelde, disiplinler arası koordinasyon eksikliğinin yol açtığı hataları önlemede yardımcı olan Yapı Bilgi Sistemi hakkında bilgilendirilen katılımcılar, bu süre boyunca kavramsal tasarım etütlerine katıldılar. Çalışmalarını tamamlayan katılımcılara, AB' 2013 yürütme kurulu tarafından katılım sertifikaları verildi.

Atölye çalışmalarında, BIM teknolojisine geçişte diğer tasarım araçlarının terk edilmeyeceğinin altını çizilirken; BIM ile proje üretimine alışma dönemi, tasarımcıların AutoCAD’e geçiş sürecine benzetildi. BIM alanında erken karar almanın, BIM teknolojisi ile proje üretimine geçiş sürecinde karşılaşılabilecek sorunlara daha hızlı çözümler bulunabileceği vurgulandı. Revit Architecture’ın 'Kavramsal Tasarım' arayüzünü temel alan atölye çalışmalarının kapanışı, 'Bina Tasarım ve Yapım Süreçlerinde BIM' başlığındaki 'İnşaat Bilişimi' paneliyle yapıldı. Sayısal tasarım ve BIM uygulamaları konularında uzman kişilerle yapılan panelde, sektörel örneklemelerle inşaat uygulamaları ve proje yapım süreçleri gibi konular ele alındı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/autodesk-turkiye-satis-ekibini-gelistiriyor_104268.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!