Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Autodesk ve Origamiden Gelen İlham

Autodesk teknolojisi bu kez markanın kendi kurumsal kimlik çalışması için kullanıldı. 1982 yılından bu yana sadece renk ve çizgilerde değişiklik yaparak başarılı kurumsal kimlik değişiklikleri gerçekleştiren Autodesk, kağıt katlama sanatı olan origaminin ruhundan esinlenerek tasarladığı yeni kimliğinin tanıtımını TED konferansında gerçekleştirdi.

yapi.com.tr
Autodesk ve Origamiden Gelen İlham

Autodesk, yeni kurumsal kimliğinde 10 yılı aşkın bir süredir ilk defa görsel sembol içeren bir değişiklik yapmasıyla dikkat çekti. Autodesk’in yaratıcı ekibi tarafından, Autodesk Maya ve Autodesk 3ds Max yazılımları kullanılarak tasarlanan yeni görsel kimliği, öncelikli hedef kitlesi olan profesyoneller, öğrenciler ve son kullanıcıları simgeliyor.

Kurumsal kimliğin yanı sıra ürün iletişiminde de görsel bir dil kullanmayı hedefleyen Autodesk, tasarımlarında sanat ve bilimi bir araya getiren origamiden ilham alıyor. Autodesk’in geniş ürün yelpazesiyle mükemmel uyum sağlayan origami sanatı, Tinkerbox gibi eğlenceli ve Molecular Maya gibi ileri derecede teknik ve bilimsel ürünlerin görsel tasarımla yansıtılmasına olanak sağlıyor.

Değişen kurumsal kimlik hakkında TED konferansında bilgi veren Autodesk Başkan Yardımcısı ve Pazarlama Direktörü Chris Bradshaw, “Autodesk’in yeni görünümünü tanıtmak için teknolojinin, eğlencenin ve tasarımın bir arada olduğu daha uygun bir platform düşünülemezdi. Autodesk’in yeni logosu yüzeydeki bir değişiklikten ibaret olmaktan öteye giderek daha köklü bir değişimi simgeliyor. Autodesk’in yaratıcı ekibi, markanın kendi yazılımları sayesinde son 30 yılın en kapsamlı kurumsal kimlik değişikliğini fark yaratacak bir görsellik ekleyerek hayata geçiriyor” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/autodesk-ve-origamiden-gelen-ilham_105293.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!