Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

AVM’ler Plansız Arttı

Ankara ve İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin çeşitli illerindeki alışveriş merkezlerinin(AVM) yatırımcı ve yöneticileri, sorun ve çözüm önerilerini konuşmak üzere Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium’daki toplantıda bir araya geldi.

yapi.com.tr
AVM’ler Plansız Arttı

ATO Başkanı Gürsel Baran, 2016’daki siyasi gelişmelerin AVM’lerin ziyaretçi sayısı ve cirolarını etkilediğini kaydetti. Hürriyet'in haberine göre, Türkiye’de yatırım yapanı ve iş yeri açanı, o iş yerinin yeri, iştigal alanı ya da niteliği konusunda yönlendirecek sistemin eksik olduğuna dikkat çeken Baran, “Bu nedenle Türkiye’de AVM sayıları bazı bölgelerde plansız bir şekilde arttı. AVM’lerin sorunlarına vakıfız. Ülkemizde AVM kültürü diye bir kültür oluştu. Binlerce insan AVM’lerden ekmek yiyor, yine binlercesi para kazanıyor. AVM’ler vergilerini düzenli ödeyip, istihdam sağlıyorlar” dedi.

Avm’de çalışanlar için sistem olsun

Baran, AVM çalışanlarının sıkıntılarına değinerek, “AVM’lere karşı değilim. AVM’ler bir ihtiyaçtır, inanılmaz bir istihdam yaratıyorsunuz. Binlerce insan sizin sayenizde ekmek yiyor. Sadece bir kuralı olsun, bir sistemi olsun. Sizler de gelecekte bu anlamda rahat edin diye söylüyorum bunu. AVM çalışanlarıyla ilgili sıkıntılar var bildiğim kadarıyla. Sabah geliyor insanlar akşama kadar mesai yapıyor. Bunlarla ilgili mesai ücretlerini verseniz bile o insanların sıkıntıları var” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/avmler-plansiz-artti_157849.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!