Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Avrupa Asfalt Üstyapı Birliğine Türk Başkan

Türkiye Asfalt Müteahhitleri Derneği (ASMÜD) Başkanı Ayberk Özcan, dünyadaki asfalt sanayine yön veren Avrupa Asfalt Üstyapı Birliği (EAPA) Başkanlığına seçildi.

yapi.com.tr / AA
Avrupa Asfalt Üstyapı Birliğine Türk Başkan

2006'dan bu yana EAPA yönetiminde görev yapan, son üç yıldır da başkan yardımcılığını sürdüren Ayberk Özcan, Paris’te gerçekleşen genel kurulda oybirliğiyle EAPA’nın başına getirildi. Özcan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Avrupa’da üstlendikleri bu önemli görevin kendilerini çok mutlu ettiğini, sorumluluklarını bir kat daha arttırdığını belirtti.

Avrupa ülkelerinin asfalt endüstrisini temsil eden sivil toplum kuruluşları ve firmalarını çatısı altında toplayan birliğin başkanlığına getirilmenin gurur verici olduğunu vurgulayan Özcan, şunları kaydetti:

"Bu sayede Türkiye asfalt endüstrisi, Avrupa'da en üst seviyede temsil edilmeye, birliğin tüm çalışmaları ve lobi faaliyetlerinde daha aktif ve etkin rol oynamaya başlamıştır. Avrupa çapında asfalt endüstrisinin gelişmesi için etkin çalışmalar yapmak amacıyla 1973 yılında kurulan ve genel merkezi Brüksel'de bulunan bu çatı yapının Avrupa’dan ve Avrupa dışından çok sayıda üyesi bulunmaktadır. Türkiye Asfalt Müteahhitleri Derneği olarak yol ve asfalt endüstrisine bilgi, teknoloji ve hizmet üretenlerin işbirliğini arttırmayı hedefliyoruz".

http://www.yapi.com.tr/haberler/avrupa-asfalt-ustyapi-birligine-turk-baskan_122340.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!