Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Avrupa İş Dünyasından Vize Engeline Hayır Çağrısı

Avrupa özel sektörünün temsil örgütü Avrupa İş Dünyası Konfederasyonu'nun (BUSINESSEUROPE) önde gelen dokuz üye kuruluşu, Schengen bölgesi üye ülkelerine çağrıda bulundu.

yapi.com.tr / AA
Avrupa İş Dünyasından Vize Engeline Hayır Çağrısı

BUSINESSEUROPE'da ve AB nezdinde Türk özel sektörünü temsil eden TÜSİAD'ın da katkısı ile vize konusu, bir iç güvenlik konusu olmanın ötesinde, ilk kez Avrupa ekonomisi için temel bir sorun olarak ele alındı.
    
Avrupa iş dünyasının 'Vize Engeline Hayır, Ekonomik Büyümeye İhtiyaç Var!' konulu çağrı metninde, Rusya, Moldova, Türkiye ve Ukrayna ile vize süreçlerinin karşılıklı liberalleştirilmesine yönelik müzakerelerin sonuçlandırılması; diğer Doğu Avrupa ülkeleriyle de müzakerelerin başlatılması ve tüm bu ülkelere yönelik iş vizelerinin 2018'e kadar tamamen kaldırılması talep ediliyor.

Alman ve Fransız iş dünyası temsilcilerinin öncülüğünde ve TÜSİAD'ın da katkısı ile hazırlanan çağrı metni ayrıca Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, İtalya, İspanya ve Polonya iş dünyası temsilcilerinin imzalarıyla yayınlandı ve AB kurumlarına iletildi. Söz konusu girişim iş dünyasına yönelik vize süreçlerinin serbestleştirilmesini Avrupa'nın rekabet gücü, ekonomik büyüme, karşılıklı yatırım ve ticaret ile istihdamın artırılmasının ön koşulu olarak görüyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/avrupa-is-dunyasindan-vize-engeline-hayir-cagrisi_100982.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!