Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Ayamama’da Yıkılacaklar Belirlensin

CHP İstanbul Milletvekili Aydın Ayaydın, sel felaketinin yaşandığı Kağıthane ve Ayamama derelerinin ıslahı ve yıkılacak yapıların belirlenmesi için araştırma önergesi verdi.

Hürriyet Gazetesi
Ayamama’da Yıkılacaklar Belirlensin

CHP İstanbul Milletvekili Aydın Ayaydın, sel felaketinin yaşandığı Kağıthane ve Ayamama derelerinin ıslahı ve yıkılacak yapıların belirlenmesi için araştırma önergesi verdi. TBMM Başkanlığı’na verilen önergede, “Kağıthane Deresi ve gerekse Ayamama Deresi üzerinde ve dere yataklarını yok eden kaçak yapıların tespiti, bunları yıktırılması ve bu binaların yapılmasına göz yuman kamu görevlilerinin tespit edilmesi ve bu derelerin yeniden ıslah edilmesinin sağlanması” için komisyon kurulması istendi.

Önergede, şöyle denildi:

“İstanbul’da Kağıthane Deresi ile Ayamama deresi üzerinde yapılan imara aykırı yapılaşma sonucu dere yatakları tamamen yol olmuş, yoğun yağışlarda dereler taşmakta can ve mal kaybına neden olmaktadır. Nitekim 9 Eylül 2009 tarihinde İstanbul’da yaşanan sel felaketi nedeniyle Ayamama Deresi işlevsiz kalmış, dere yatakları üzerinde imara aykırı biçimde yapılan binalar ile Basın Ekspres Yolu’na taşan sel sularına kapılan otomobiller su altında kalmıştır. 31 kişinin can kaybı ve milyonlarca lira maddi hasara sebebiyet vermiştir. Kağıthane Deresi üzerinde de İSKİ’nin olumlu mütalaası olmamasına rağmen kaçak plazalar ve işyerleri yapılmış ve dere tamamen yok olma noktasına gelmiştir.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/ayamamada-yikilacaklar-belirlensin_88342.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!