Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

Sarıyer’de Mülkiyet Sorunu

Ayazağa'da Trafik Çilesi Bitiyor

Ayazağa’da yaşanan trafik sorunu, modern kent estetiğine değer katacak ‘Herkes İçin Erişim’ projesiyle son buluyor. Sarıyer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, bölgenin en çileli noktalarından biri haline gelen meydanda bir dizi yıkım gerçekleştirdi.

yapi.com.tr
Ayazağa'da Trafik Çilesi Bitiyor

Hazine bölgelerini işgal eden esnaflara 6 ay önce tebligat gönderdiklerini belirten Fen İşleri Müdürlüğü Bölge Sorumlusu Mühendis Hikmet Açıkgöz, birçok mekânın belediyenin müdahalesi olmaksızın yıkımın esnaf tarafından yapıldığını söyledi

Sarıyer Belediyesi, Ayazağa Meydanı’nda yaşanan trafik çilesini rahatlatacak ve kent estetiğine değer katacak ‘Herkes İçin Erişim’ projesi kapsamında harekete geçti. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, bölgenin en çileli noktalarından biri haline gelen, sabah ve akşam saatlerinde kilitlenen trafikle vatandaşların mağdur olduğu Ayazağa Meydanı’nda bir dizi yıkım gerçekleştirdi. Proje kapsamında yapılacak düzenlemeyle meydan modern bir yapıya dönüştürülerek daha kullanışlı bir hale getirilecek.

Modern bir meydan olacak
Hazine bölgelerini işgal eden esnaflara 6 ay önce tebligat gönderdiklerini anlatan Sarıyer Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Bölge Sorumlusu Mühendis Hikmet Açıkgöz, birçok mekânda belediyenin müdahalesi olmaksızın yıkımın esnaf tarafından yapıldığını söyledi. Açıkgöz şöyle devam etti: “Belediye başkanımız sorunu gördü ve 'Burayı nasıl rahat yaşanabilir hale getirebiliriz' dedi. Biz de kolları sıvadık. Meydanda yaşanan trafiği rahatlamak için orta refüjler yaptık. Kalıcı çözüm, şu an yapılan proje ile gerçekleştiriliyor. Maslak ve Ayazağa’nın bir meydanı yoktu. Çalışmalar bittiğinde hem trafik sorunu çözülecek hem de alan peyzaj çalışmalarıyla modern bir görünüm kazanacak” dedi.

Ulaşım kolaylaşacak 
2015 yılında başlanılan ‘Herkes İçin Erişim Projesi’ ile Mustafa Kemal Atatürk Caddesi, Dereboyu 1 Caddesi ve Şehit Naci Canan Tuncer Sokak’ta çalışmalar yapıldı. Proje kapsamında Atatürk Meydanı ve bu meydana bağlantısı bulunan cadde ve sokaklarda erişilebilirlik düzenlemeleriyle ulaşımın kolaylaştırılması amaçlanıyor.

Proje kapsamında neler olacak?
Proje kapsamında bölgede araç sayım analizleri yapılarak, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Ulaştırma Anabilim Dalı'ndan öğretim görevlileriyle değerlendirme yapıldı. Gelinen aşamada, meydanda bulunan Şehit Mürüvvet Akpınar Polis Merkezi'ne ait yapının yıkımı gerçekleştirilerek, karakol Sarıyer Belediyesi Ek Hizmet Binası’na taşındı. Atatürk Meydanı'nda yoğunlaştığı tespit edilen araç ve yaya sirkülasyonun olumsuz etkilenmemesi için meydanda dağınık halde bulunan ATM, büfe gibi işlevlerin yine meydan dâhilinde trafiği aksatmayacak noktalarda yeniden konumlandırılması, otobüs durakları için cep alanları oluşturulması, dere yatağı üzerinde bulunan köprünün trafik akışını kolaylaştıracak ölçülere kavuşturulması gibi safhalar uygulanmaya başlanacak.

ETİKETLER: trafik ayazağa
http://www.yapi.com.tr/haberler/ayazagada-trafik-cilesi-bitiyor_163430.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü BTMSEAL Alfa Hibrit

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!