Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Bakan: Zeytinlikler Konusu Tekrar Gündeme Gelebilir

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü Reform Paketi'nden çıkarılan zeytinlikler konusunun tekrardan gündeme gelebileceğini açıkladı

yapi.com.tr
Bakan: Zeytinlikler Konusu Tekrar Gündeme Gelebilir

DHA'nın haberine göre, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, "Mevcut zeytincilikle ilgili kanun ihtiyaçları karşılamıyor. İhtiyaçlar karşılanmadığı sürece, ihtiyaçlar ortada durduğu sürece bu tekrar gündeme gelebilir" dedi.

Üretim Reform Paketi'nin başlangıçta 76 madde olduğunu, zeytinliklerin bunun içinde sadece 2 maddeyi kapsadığını belirten Bakan Özlü, "Şimdi 100 maddeyi geçti. İçerisinde üniversite kurulumları geldi, birtakım yeni vergisel indirimler geldi. Türkiye’deki üreticilerin, sanayicilerin önünü açacak olan çok değerli bir pakettir. Zeytinlikler konusu aslında paket içerisinde sadece 2 maddedir. Düşündüğümüz bölgeler vardı. Güney Marmara gibi, Balıkesir, Bandırma gibi. Bu bölgelerde endüstri bölgeleri kurmak istiyorduk. Halen kurmaya engel bir durum söz konusu değil. Olsa iyi olurdu, olmaması da bir sıkıntı değil" değerlendirmesinde bulundu.

"İhtiyaçlar karşılanmazsa..."

Zeytincilikle ilgili kanunun 1939 yılında çıkmış olduğunu hatırlatan Bakan Özlü, "1995 yılında ve 2008 yılında kısmi revizyon görmüş bir kanun. Bu kanun ihtiyaçları karşılamıyor. İhtiyaçlar karşılanmadığı sürece, ihtiyaçlar ortada durduğu sürece, bu tekrar gündeme gelebilir. Ancak bizim şu anda Meclisten geçen pakette çok önemli yapacağımız işler var. Bunlara yoğunlaşacağız" şeklinde açıklama yaptı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bakan-zeytinlikler-konusu-tekrar-gundeme-gelebilir_159845.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!