Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bakanlıktan Apar Topar Müze İhalesi

Kültür Bakanlığı, Devlet Resim Heykel Müzesi’ndeki hırsızlığın ortaya çıktığı gün, apar topar güvenlik ihalesi başlattı. Ankara İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Arslanoğlu, “Bekletmeden projelendirme ve ihale sürecini başlattık. Projeyi üç ay sonra tamamlanmış oluruz” dedi.

Hürriyet Gazetesi
Bakanlıktan Apar Topar Müze İhalesi

Kültür Bakanlığı, Devlet Resim Heykel Müzesi’ndeki hırsızlığın ortaya çıktığı gün, apar topar güvenlik ihalesi başlattı.

Müzedeki mevcut güvenlik kameralarının hiçbirinin, yüzlerce tarihi eserin saklandığı deponun açıldığı pencereleri görmediği ve bu pencerelerden rulolar halinde resimlerin çıkarılabileceği zaman zaman basında yer aldı. Müze Müdürü Ömer Gündoğdu da göreve geldiği 2008 Mayıs’ından itibaren güvenlikle ilgili bu açık da dahil olmak üzere eksiklikleri defalarca resmi yazılarla Kültür Bakanlığı’na bildirmesine rağmen hiçbir bir işlem yapılmadı. Ancak Gündoğdu’nun emniyete giderek müzedeki son hırsızlığı bildirdiği 8 Mart Pazartesi günü, Kültür ve Turizm Bakanlığı da müzeye yönelik güvenlik ihalesi için düğmeye bastı. Ankara İl Özel İdaresi’ne kaynak aktaran bakanlık, ihalenin bir an önce yapılmasını istedi.

Üç aya bitiririz

Ankara İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Arslanoğlu, müzenin güvenliğiyle ilgili dosyanın 8 Mart Pazartesi günü ellerine ulaştığını belirterek, “Bekletmeden projelendirme ve ihale sürecini başlattık. Projeyi üç ay sonra tamamlanmış oluruz” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bakanliktan-apar-topar-muze-ihalesi_77516.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!