Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Başkan Topbaş ‘Yerel Yönetimler Kongresi’ için Güney Kore’de

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 28 - 31 Ekim 2007 tarihleri arasında yapılacak 'Birleşik Kentler ve Yerel Yönetimler 2. Dünya Kongresi'ne katılmak üzere Güney Kore’nin Jeju kentinde.

ibb.gov.trstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 28 - 31 Ekim 2007 tarihleri arasında yapılacak 'Birleşik Kentler ve Yerel Yönetimler 2. Dünya Kongresi'ne katılmak üzere Güney Kore’nin Jeju kentinde. Başkan Kadir Topbaş, bugün gerçekleştirilecek '2015: Daha İyi Bir Dünya Mümkün. Küresel Yönetişimde Yerel Hükümetlerin Rolü' adlı 3. Genel Oturum’da bir konuşma yapacak. Birleşmiş Milletler Eski Genel Sekreteri Kofi Annan ve Milenyum Kalkınma Hedefleri Kampanyası İcra Koordinatörü Eveline Herfkens’in ana konuşmacı olarak katılacağı oturumda, Kadir Topbaş’ın yanı sıra Beyrut, Viyana, Barcelona, Managua, Kazan ve Nairobi Belediye Başkanı da birer konuşma yapacak.

Binden fazla belediye başkanı, tüm dünyadaki yerel yönetimlerden seçilmiş yöneticiler, Güney Kore Cumhurbaşkanı ve Birleşmiş Milletler ile Dünya Bankası temsilcilerinin katıldığı kongre, Başkan Topbaş’ın katılacağı oturumun ardından aynı gün düzenlenecek kapanış töreni ile sona erecek. Kongre sonrası konuklar onuruna düzenlenecek veda yemeğine de katılacak olan Topbaş ve beraberindeki heyet, 01 Kasım 2007-Perşembe günü İstanbul’a dönecek.

“Birleşik Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı” (UCLG)
2004 yılında Paris’te kurulan teşkilat, yerel yönetimlerin çıkarlarını hizmet verdikleri insan sayısını hesaba katmaksızın dünya çapında temsil etmekte ve korumakta olan bir organizasyon. Merkezi Barcelona’da olan teşkilat, şehirlerin herkesçe bilinen rollerinin ve şehirlerin kalkınma üzerindeki olumlu ve somut etkilerinin uluslararası düzeyde kabul görmesine yönelik çaba sarfediyor.

Günümüzde yerel yönetimler küresel ısınma, yoksullukla savaş gibi büyük ve önemli etkenlerle mücadele etmekte ve barış dolu bir dünya yaratılması için çabalıyor. Zayıf dengeler ve bu dengelerin dünya üzerindeki etkileri karşısında şehirlerin rolü ve sorumluluğu ise giderek artıyor. Daha iyi bir dünya oluşturabilmek amacıyla demokrasi, yardımlaşma ve kalkınma gibi konularda yerel yönetimlerin rollerini güçlendirmek için oluşturulan teşkilatın, Jeju’da düzenlenecek ikinci kongresi, “şehirler dünyayı değiştirmektedir” savını ele alacak. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’un tam üye olduğu teşkilatın, Genel Başkan Yardımcılığı ve Ortadoğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı Başkanlığı görevini de yürütüyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/baskan-topbas-yerel-yonetimler-kongresi-icin-guney-korede_57156.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!