Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Behruz Çinici'nin Binası için Yarışma Açılıyor!

Mimarlar Odası Ankara Şubesi Yöneticileri Behruz Çinici’nin binası için Meclis Başkanı Cemil Çiçek’i ziyaret etti. Ziyarette Behruz Çinici’nin mimarı olduğu TBMM eski halkla ilişkiler binası ve cami kompleksi konuşuldu.

yapi.com.tr
Behruz Çinici'nin Binası için Yarışma Açılıyor!

Melis Başkan’ı Cemil Çiçek’i makamında ziyaret eden Mimarlar Odası Ankara Şube yöneticileri mimar Behruz Çinici’nin binasını konuştu.

Ziyarete Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Şube Sekreteri Gökhan Yıldırım, Şube Yönetim Kurulu Üyeleri Namık Kemal Kaya, Füsun Tamer ve Elvan Ergut katıldı. Oda yöneticilerini makamında ağırlayan Çiçek, Meclis halkla ilişkiler binası hakkında mimarların taleplerini dinledi.

Görüşmenin ardından açıklama yapan Mimarlar Odası Ankara şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan şunları söyledi: “Meclis Kompleksi Güvenpark’ı, hükümet mahallesini ve meclis binalarını içine alan üçgen içerisinde bulunmaktadır. Clamenz Holzmeister tarafından yapılan meclis binasının tam arkasında, mimar Behruz Çinici tarafından yapılan ödüllü halkla ilişkiler binası vardır. Binanın boşaltılmasıyla birlikte yıkılması söz konusu olabilir yaklaşımıyla, binanın geleceği hakkında Cemil Çiçek ile konuştuk. TBMM kampüsüne bir hançer gibi saplanan yeni halkla ilişkiler binasının hizmete girmesiyle birlikte, eski halkla ilişkiler binası boşaltıldı. Binaya ilişkin hassasiyetimizi Meclis Başkanına ilettik. Meclisin simgesel yapısı olduğu ve verilecek kararın ortak akılla yapılması gerektiğini, binanın yıkılmasını istemediğimizi ilettik.”  dedi

Çinici’nin binasına yarışma açılıyor

Candan, “Behruz Çinici’nin yapısı özel bir yapı, binanın yeniden işlevlendirilmesi için fikir yarışması açacacağımızı ve yıkımına kesinlikle karşı olduğumuzu Meclis Başkanına söyledik.Yarışmadan çıkan fikirlerin değerlendirilmesi doğru olur. Çünkü meclis sadece milletvekillerine ait bir alan değil tüm ülkeye aittir. Cemil Çiçek başka fikirler gelebilir, değerli fikirler de ortaya çıkabilir diyerek yarışma açacak olmamızı  olumlu değerlendirdi. Kampus içerisinde bulunan bu değerli yapının korunması için Meclisin ve halkın bütünleşmesine hizmet edecek bir noktaya getirilmesi noktasında fikir yarışması açıyoruz sonrasında da elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu.

Candan Çiçek’in yıkılması konusunda fikirler de olduğunu belirtmesine rağmen yarışma fikrine olumlu baktığını dile getirdi. Candan Ulucanlar sürecini hatırlattı: “ Diyalog yoluyla çözüm üretmeyi deniyoruz ve Ulucanlar Cezaevi sürecinde cezaevinin yıkılmaması ve müze haline gelmesine neden olduğumuz bir diyalogla çözüm ürettik. Ankara Barosu, Altındağ Belediyesi ve Adalet Bakanlığı’nın içinde olduğu diyalogla  çözüm ürettik. Cemil Çiçek de  o dönemde Adalet Bakanıydı. İkinci kez böyle bir süreçte Cemil Çiçek ile görüşüyoruz. Olumlu bir sürecin başlangıcı olarak değerlendiriyoruz” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/behruz-cinicinin-binasi-icin-yarisma-aciliyor_119432.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!