Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Acaristanbul Beklemede

Belediye Encümeni, Acaristanbul Dosyasını Gündeme Almadı

Danıştay 6. Dairesinin, Beykoz Belediyesinin Acaristanbul’a verdiği yapı ruhsatının iptaline ilişkin yerel mahkeme kararını onamasının ardından ilk to

Milliyet Gazetesianıştay 6. Dairesinin, Beykoz Belediyesinin Acaristanbul’a verdiği yapı ruhsatının iptaline ilişkin yerel mahkeme kararını onamasının ardından ilk toplantısını yapan belediye encümeni, konuyu toplantı gündemine almadı.

Beykoz Belediye Encümeni, olağan toplantısını Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Baki başkanlığında yaptı. Beykoz Belediyesinden yapılan açıklamada, encümenin 6 maddelik gündemle toplandığı ve gündem maddeleri arasında Acaristanbul konusunun görüşülmesinin bulunmadığı belirtildi.

Acaristanbul ile ilgili dosyanın görüşülmesi için Danıştaydan resmi tebliğ gelmesinin beklendiği kaydedilen açıklamada, "Mahkemenin aldığı kararı onayan Danıştayın kararı resmi yolla tebliğ edildikten sonra yasal işlemler için süreç başlayacak. Belediye Hukuk İşlerine tebliğ edilen karar, gereği için Belediye İmar Müdürlüğüne sevk edilecek, oradan da Belediye Başkanının onayına gelecek" denildi.

Bu arada, daha önceki toplantılara da sağlık nedenlerini gerekçe göstererek katılmayan Belediye Encümeni üyesi Zekai Emeç’in bu görevinden geçen hafta istifa ettiği bildirildi. Emeç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sağlık nedenleriyle görevinden ayrıldığını, istifasının Acaristanbul konusuyla ilgisinin bulunmadığını söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/belediye-encumeni-acaristanbul-dosyasini-gundeme-almadi_52009.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!