Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bentley Systems 'Akıllı' İnsanlar için Doğru Araçlar Sunuyor

Bentley Systems Inc. Uygulayıcı Genel Müdürü (COO) ve Üst Düzey Başkan Yardımcısı Malcolm Walter, Bentley Systems ve Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) işbirliğiyle gerçekleştirilen "21. Yüzyıl Yapı Süreçleri Yönetici Zirvesi" için İstanbul'daydı.

Mesut Tufan
Bentley Systems 'Akıllı' İnsanlar için Doğru Araçlar Sunuyor

p>Bentley Systems Inc. Uygulayıcı Genel Müdürü (COO) ve Üst Düzey Başkan Yardımcısı Malcolm Walter, Bentley Systems ve Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) işbirliğiyle gerçekleştirilen "21. Yüzyıl Yapı Süreçleri Yönetici Zirvesi" için İstanbul'daydı. Mühendislerin, mimarların, müteahhitlerin, hükümetlerin, kuruluşların, hizmet kuruluşlarının ve işletme sahiplerinin daha üretken şekilde tasarım, yapım ve işletme faaliyetlerini gerçekleştirmelerine, küresel işbirliği olanaklarını genişletmelerine ve daha sürdürülebilir şekilde çalışan altyapı varlıkları sunmalarına yardımcı olan ispatlanmış uygulamalar sunmayı hedefleyen firmanın mottosu da bu iddiayı ortaya koyuyor: Sürdürülebilir altyapılaşma. Kaynakların daha verimli kullanılması ve çeşitlendirilmesi ihtiyacının kendini iyiden iyiye hissettirdiği günümüzde, 'sürdürülebilirlik' iddiasını makro projelere taşıyan firmanın çözüm önerileri de kampüslerden endüstriyel tesislere, maden sahalarından enerji santrallerine, köprü ve demiryolu gibi ulaşım projelerinden atıksuya kadar oldukça geniş bir yelpazeyi kapsıyor.

Malcolm Walter, www.yapi.com.tr'nin sorularını yanıtlıyor.

Öncelikle İstanbul ziyaretiniz hakkında ne söyleyebilirsiniz?

Zamanımın yarısını kullanıcılarımızı ziyaret ederek geçiriyorum. Bu bizim için çok önemli, çünkü onlara Bentley olarak neler yaptığımızı anlatıyoruz. Ayrıca onların projelerinde ne gibi problemlerle karşılaştıklarını ve nasıl çözümler istediğini öğreniyoruz. Bu bilgiler merkezde toplanıyor ve işleniyor. Böylece müşterilerimize doğru ürünlerle gittiğimizden emin olmak istiyoruz. İstanbul’da bulunma sebebimiz de bu. Genellikle Çin, Hindistan, Brezilya gibi alt yapı projelerine yoğunlaşan coğrafyalar üzerine odaklanıyoruz. Orta Doğu ise son yıllarda yine gündemde. Türkiye de bu bölgede çok önemli bir oyuncu; özellikle inşaat sektöründe birçok proje var.

İnşaat sektörü, Türkiye ekonomisinin ana lokomotiflerinden biri ve gündemimizde de Kanal İstanbul, İstanbul Boğazı'na üçüncü köprü yapılması gibi büyük projeler var. Dışardan bakan biri olarak kulağınıza nasıl geliyor bu projeler?

Türkiye konusunda bir uzman değilim; ama yapılan altyapı yatırımlarının o ülkenin yurttaşlarının yaşam standartlarını iyileştirmesi, yükseltmesi gibi etkilerinin olması gerektiğini söyleyebilirim. Belirli coğrafyalar ve bağlamlar için bu değişebilir; ama bu tesisler hayat kalitemizi artırıyor mu diye bakmamız lazım. Göz önünde bulundurmamız gereken bir diğer konu da, bu projelerin çevreye etkileri. Çevre ve hayat kalitesi, artık birbirinden ayrılamaz iki şey haline geldi; dolayısıyla iyi bir denge kurmamız gerekiyor. Toplumun da bu soruları sorabilmesi ve farkında olabilmesi için yeterince bilgili olması gerekiyor.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2  |   3
http://www.yapi.com.tr/haberler/bentley-systems-akilli-insanlar-icin-dogru-araclar-sunuyor_100459.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!