Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Berlin Duvarı Tekrar Canlanıyor!

Berlin Duvarı, yıkılışının 25. yılında tekrar canlanıyor. Ancak bu kez 'yıkılmaz zanendilen duvar' ve dikenli teller değil, içi helyum dolu balonlar kullanılacak.

yapi.com.tr
Berlin Duvarı Tekrar Canlanıyor!

25 yıl önce, şehri ikiye bölünmüş durumdaki Berlinlilerin ellerine çekiçleri, sopaları alıp, hatta zaman zaman da çıplak elleriyle parçalara ayırdıkları Berlin Duvarı, şimdi tekrar canlanıyor. Ancak bu sefer bir şehri ikiye ayıran bir utanç duvarı olarak değil, Duvar'ın anlamsızlığını temsil eden, sanatsal bir çalışmayla…

Christopher ve Marc Bauder adlı iki sanatçı erkek kardeşin projesi, 12 kilometrelik duvarın yarattığı karanlık ve umutsuzluğa inat, bu kez Berlin sokaklarını aydınlatacak. Söz konusu balonlar, helyumla doldurularak Duvar boyunca dizilecek.

Üzerine sanal mesajlar yazılabilen lambalar, Uzakdoğu’da kullanılan dilek fenerleri gibi, atmosfere bırakılacak. Hanover Üniversitesi’ndeki uzmanların imzası bulunan balonlar, çevrede yüzde yüz çözünebilecek şekilde yapıldı. Balonlar atmosfere bırakıldıktan ve bir yerlere indikten sonra çevreye zarar vermeyecekler.

İsteyenler balonların ‘velisi’ haline gelip, üzerine sanal mesajlar yazabilecek. Daha sonra balonları durdukları yerden çıkaracak ve gökyüzüne bırakabilecekler. https://fallofthewall25.com/ sitesine girerek balona mesaj yazanların isimleri ve mesajları, Facebook’taki https://www.facebook.com/fallofthewall25 sayfasında da paylaşılacak.

Enstalasyonun “Duvarları olmayan bir dünya için, umudun sembolü” olması amaçlanıyor.

3 gün boyunca şehri aydınlatacak olan balonlar sayesinde hem genç Berlinliler, hem de şehri ziyaret edenler, Duvar’ın şehri nasıl ikiye ayırdığını görmüş olacaklar.

Balonlardan oluşan Berlin Duvarı, 9 Kasım akşamı saat 7 itibariyle ışıklandırılacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/berlin-duvari-tekrar-canlaniyor_125799.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!