Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yunanistan'dan Ayasofya Tepkisi!

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Konstantinos Kutras, Ayasofya'nın camiye çevrilmek istenmesinin çağdışı olduğunu belirtti.

yapi.com.tr
1 Yunanistan'dan Ayasofya Tepkisi!

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Konstantinos Kutras, Ayasofyası'nın camiye çevrilmek istenmesinin çağdışı olduğunu belirterek, "Hıristiyan Bizans mabetleri dünya kültürel ve dinî mirasının ayrılmaz bir parçasını oluşturmaktadır ve bu mabetlere gerekli saygı gösterilmelidir, bunlar korunmalıdır" dedi.

Azınlıkça gazetesinde yer alan habere göre, Yunanistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Konstantinos Kutras, Ayasofyası'nın camiye çevrilmek istenmesinin çağdışı olduğunu belirterek, "Hıristiyan Bizans mabetleri dünya kültürel ve dinî mirasının ayrılmaz bir parçasını oluşturmaktadır ve bu mabetlere gerekli saygı gösterilmelidir, bunlar korunmalıdır" dedi.

Kutras, şöyle konuştu: "Hıristiyan Bizans mabetlerinin camiye dönüştürüleceği yönünde Türk yetkililerin tekrarlanan açıklamaları milyonlarca Hıristiyan'ın dinî duygularını rencide etmekte ve temel ilkesi dinî özgürlüğe saygı göstermek olan Avrupa Birliği'ne tam üye olmak istediğini ilan eden bir devlet için de çağa uymayan ve anlaşılmaz hareketlerdir. Hıristiyan Bizans mabetleri dünya kültürel ve dinî mirasının ayrılmaz bir parçasını oluşturmaktadır ve bu mabetlere gerekli saygı gösterilmelidir, bunlar korunmalıdır"

http://www.yapi.com.tr/haberler/yunanistandan-ayasofya-tepkisi_114116.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • ayasofya camii istanbulun fethinin simgesi olarak zaten camiye çevrilmiş bir yapıdır.Osmanlı kiliseyi camiye çevirirken içindeki freskleri kazımamış,üzerini kapatarak onları koruma altına almıştır.kimsenin şu anda kilise olan bir yapıyı camiye çevirdiği yok.sadece düzmece belgelerle atatürkün sahte imzası kullanılarak yapılan müzeye çevirme hukuksuzluğu ortadan kaldırılacak.yunanistan atinada bugün ibadete açık tek bir cami yok.bütün osmanlıeseri camiler yerle bir edilmiştir.bu vandal ruhlu kendini bilmezler şimdi kalkmış ahkam kesiyor.Ayasofya camii Fatihin vakfiyesi olarak yeniden ibadete açılacak çok yakında!!!!! YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!