Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Beşiktaş’ın Sporcular Parkı Son Anda Kurtuldu

TOKİ'nin Eskidji Müzayede Evi aracılığıyla satışa çıkardığı arsalar arasında yer alan İstanbul Beşiktaş'taki Sporcular Parkı, son anda Beşiktaş Bel

Hürriyet
Beşiktaş’ın Sporcular Parkı Son Anda Kurtuldu

b>TOKİ'nin Eskidji Müzayede Evi aracılığıyla satışa çıkardığı arsalar arasında yer alan İstanbul Beşiktaş'taki Sporcular Parkı, son anda Beşiktaş Belediyesi'ne kaldı. Belediye, dün hızla kamulaştırma kararı çıkardı. TOKİ de buna itiraz etmedi, Park alanı satıştan çekildi.

İSTANBUL, Ankara ve Adana'daki 51 araziyi Eskidji Müzayede Evi aracılığıyla satmaya karar veren Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Beşiktaş'ta üzerinde park olan iki arazisini bugün yapılacak satıştan çekti.

Beşiktaş Belediyesi, daha önce müzayede ile satılacağı duyurulan ve üzerinde Sporcular Parkı ile bir başka parkın bulunduğu iki arazi için kamulaştırma kararı aldı. Beşiktaş Belediyesi Encümen Kararı, kamulaştırma kararını dün Toplu Konut İdaresi'ne bildirdi.

TOKİ'nin müzayede ile satışa sunma kararı almasının ardından, boş olduğu sandığı arazilerinin büyük bölümünün işgal edildiği ve yasadışı yollarla kulanıldığı anlaşılmıştı. Bu arazilerden ikisinin üzerinde de Beşiktaş Belediyesi'nin yaptırdığı Sporcular Parkı ve bir semt parkı bulunuyordu.

BEDELE İTİRAZ EDEBİLİYOR

Kamulaştırma Yasası'na göre Toplu Konut İdaresi, Beşiktaş Belediyesi'nin aldığı kamulaştırma kararına itiraz edemiyor, sadece bedele itiraz edebiliyor. Yani TOKİ, artık bu karardan sonra istese de parkların yer aldığı iki araziyi satışa sunamayacak. Kamulaştırma Yasası'na göre, kamu kurumları kamulaştırılan arazileri bedelini ödeyerek birbirlerine satabiliyor.

TABELA 5 KEZ ASILDI

Toplu Konut İdaresi'nin bugün yapılacak müzayededen çektiği her iki araziye de Eskidji Müzayede evi tarafından asılan satışa ilişkin tabelalar, belediye tarafından sürekli söküldü. Eskidji, Sporcular Parkı'na 5 kez, diğer parka da 3 kez yeni tabela asmak zorunda kaldı.

Her iki araziye de çok büyük ilgi olduğunu belirten Eskidji Müzayede Evi Genel Müdürü Hakan Berktaş, ‘‘Sporcular Parkı'nın olduğu 13 bin 183 metrelik araziyi 22'inci, diğer parkın yer aldığı 169 metrekarelik araziyi de 45'inci sırada satışa sunacaktık. Her ikisine de alıcı vardı’’ dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/besiktasin-sporcular-parki-son-anda-kurtuldu_7527.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!